Новообраний Європейський Парламент підтримав резолюцію щодо українських політв'язнів Кремля – "за" проголосувало 458 євродепутатів, повідомляє "Прямий".
У документі Європарламент вимагає від РФ безумовного і негайного виконання рішень Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення 24 військовополонених українських моряків і повернення Україні катерів і рейдового буксиру ВМС.
А сам напад РФ на українські кораблі у Керченській протоці восени минулого року у резолюції визнано військовою агресією проти України.
У резолюції міститься перелік усіх українських бранців Кремля, які утримуються у Росії та на окупованих нею територіях України – у Криму та Донбасі. Європарламент вимагає від Кремля негайного звільнення українців.
У Європарламенті також дали оцінку ноті РФ щодо українських моряків, в якій від офіційного Києва вимагалось визнати військовополонених злочинцями. І нагадали, що згідно з рішення трибуналу ООН, українські моряки мають бути звільнені без будь-яких умов і дискусій.
Крім цього, в документі йдеться про збереження санкцій проти Росії до виконання усіх умов Мінських домовленостей, Росія також зобов'язана вивести свої війська та незаконні збройні формування з території України і деокупувати ділянку україно-російського кордону в Донбасі.
Якщо це не буде зроблено, Європарламент постановив розглянути посилення санкцій проти Росії. Йдеться, зокрема, про закриття доступу до фінансових ресурсів як для фізичних, так і для юридичних осіб Росії.
Нагадаємо, 11 липня президент Володимир Зеленський вперше поговорив по телефону з президентом РФ Володимиром Путіним. Головним питанням переговорів стало звільнення українських моряків та інших політв'язнів. 16 липня в Офісі президента анонсували нові переговори президентів з питання звільнення та обміну політв'язнів.
У той самий день українська та російські омбудсвумен Людмила Денісова та Тетяна Москалькова обмінялися списками утримуваних осіб. В українському - 150 бранців Кремля і військовополонених, яких незаконно тримають у РФ і в анексованому Криму. І домовилися звернутися до президентів України та Росії із проханням про помилування засуджених.
В Україні як потенційний кандидат для обміну на військовополонених українських моряків та інших політв'язнів розглядається російський пропагандист, очільник агентства "РИА-Новости Україна" Кирило Вишинський. Його підозрюють у державній зраді та незаконному зберіганні зброї.
Про важливість справи Вишинського в умовах російської агресії проти України читайте в статті Валентини Самар ""Справа Вишинського" як дзеркало війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".