UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити 11 тисяч євро членам УНА-УНСО

Крім того, суд прийняв рішення відмовити у компенсації ще чотирьом позивачам.

Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 11 тисяч євро в якості компенсації моральної шкоди трьом членам УНА-УНСО Миколі Карпюку, Миколі Ляховичу та Ігорю Мазуру, які були засуджені за участь в масових заворушеннях у березні 2001 році.

Відповідне рішення у справі "Карпюк та інші проти України" оприлюднено на сайт ЄСПЛ.

"Суд прийняв рішення, згідно з яким Україна повинна виплатити 3 тисячі євро Миколі Карпюку і по 4 тисяч євро Миколі Ляховичу та Ігорю Мазуру в якості компенсації моральної шкоди", - йдеться у рішенні судової інстанції.

У той же час ЄСПЛ відмовив у компенсації ще чотирьом позивачам, заарештованим у цій справі. Зокрема, мова йде про Сергія Гальчика, Олега Бурячка, Андрія Косенка і Григорія Ляховича. ЄСПЛ дійшов висновку, що дії позивачів під час акції протесту не були співмірними покаранню, призначеному судом.

Нагадаємо, у березні 2001 року в Києві біля будівлі адміністрації президента України відбулися зіткнення між учасниками антипрезидентської акції "Україна без Кучми" і правоохоронними органами. Згодом за участь у заворушеннях засудили 18 осіб на терміни від 2 до 4,5 років. Четверо з них отримали умовні терміни. ЄСПЛ дійшов висновку, що дії позивачів на акції протесту не були пропорційні покаранню, яке їм призначив суд.

Читайте також: Микола Карпюк, якого тримають в СІЗО в Росії, розповів, хто його відправив у Москву

Відзначимо, що зараз Миколу Карпюка утримують у СІЗО в Росії. Слідчий комітет РФ звинуватив його у вбивстві російських військових у Чечні в 1994-1995 роках.

12 жовтня у Верховному суді республіки Чечня в Грозному почнеться розгляд по суті справи щодо двох українських громадян - Миколи Карпюка та Станіслава Кліха. Їх обох звинувачують в участі у першій чеченській війні в 1994-1995 роках, зокрема, у вбивстві російських військових. За сукупністю статей обом загрожує від 15 років до довічного ув'язнення. Третьому "співучаснику" цього "бандформування", теж громадянину України Олександру Малофееву вже винесли вирок. Шатойский районний суд Чечні 29 вересня засудив його до 24 з половиною років ув'язнення.

Детальніше про "чеченську" справу, яку "шиють" українцям слідчі органи РФ, а також про застосовані до них тортури читайте у статті Анастасії Станко "Велика українсько-чеченське справа" у "Дзеркалі тижня. Україна".