В Європейському Союзі наполягають на необхідності створення в Україні антикоррупційного суду, а також готові допомогти з добором кандидатур на посади суддів цієї судової інстанції, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на відповідь представництва ЄС в Україні.
У Євросоюзі також відзначили важливість висновку Венеціанської комісії для подальших реформ в Україні й наголосили на тому, що він "містить корисне уточнення європейських стандартів створення спеціалізованих антикорупційних судових органів".
"Вищий спеціалізований антикорупційний суд повинен бути створений як незалежна і окрема установа від існуючої структури судової влади. І, навпаки, впровадження цього суду в існуючу структуру судової влади шляхом призначення спеціалізованих суддів в усіх загальних місцевих судах, апеляційних і верховних судах не може бути виправдане або застосоване на практиці, враховуючи чинне законодавство та міжнародні зобов'язання України щодо створення спеціалізованого антикорупційного суду", - підкреслюється в коментарі.
Європейські партнери України привітали рішення президента країни Петра Порошенка створити антикорупційний суд і висловили готовність допомогти у створенні Вищого спеціалізованого антикорупційного суду, який би відповідав висновку Венеціанської комісії.
"Незалежність, цілісність і професіоналізм усіх суддів, які призначатимуться в антикорупційний суд, матимуть вирішальне значення для відновлення довіри громадськості до влади, і ЄС готовий сприяти прозорості процесу відбору суддів у разі потреби", - додали в Євросоюзі.
Нещодавно президент Петро Порошенко несподівано змінив думку щодо антикорупційних судів, підтримавши їх створення. Хоча на форумі YES голова держави відзначив той факт, що антикорупційні суди є хіба що в Уганді та Малайзії. І створювати такі суди в Україні занадто довго і неефективно. Тому краще створити антикорупційну палату у вже існуючій судовій системі.
6 жовтня Венеціанська комісія представила висновок, в якому підтримала створення в Україні Антикорупційного суду, передбаченого законом "Про судоустрій і статус суддів". При цьому експерти розкритикували зареєстровані у Верховній Раді законопроекти №6011 (через загрозу політизації конкурсу на посади суддів) і №6529 (через пропозиції створити замість антикорупційного суду антикорупційні палати у діючих судах).
Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".