UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС хоче, щоб антикорупційна Нацагенція запрацювала до квітня

В Брюсселі чекають від Києва пояснень, чому в бюджеті з'явився пункт про відстрочку системи електронних декларацій.

Євросоюз хоче, щоб Україна запустила роботу Національної антикорупційної агенції до першого квітня 2016 року. А система електронних декларацій повинна запрацювати "якнайшвидше".

Про це йдеться в офіційному коментарі Євросоюзу, який опублікувала "Європейська правда" з посиланням на представництво ЄС в Україні.

На тлі появи у Держбюджеті скандальної норми про відтермінування запуску системи електронних декларацій про майно і доходи держслужбовців та фізичних осіб, у європейські дипломати нагадали, що в наприкінці грудня "українське керівництво взяло зобов'язання створити діючу Нацагенцію з запобігання і протидії корупції в першому кварталі 2016 року. І відразу після цього буде запущено і систему перевірки активів.

"Це означає, що Національна антикорупційна агенція повинна розпочати діяльність до 1 квітня 2016 року. До цього часу мають бути призначені всі п'ять членів (керівництва НАЗК) і має тривати набір інших співробітників.Це також означає, що система електронних декларацій має бути запущена якнайшвидше, а агенція має отримати можливість перевіряти не лише ці, але й старі декларації держслужбовців", - йдеться в коментарі ЄС.

У ньому також йдеться, що українська влада повинна також перевіряти паперові декларації і не чекати запуску електронної системи.

У представництві ЄС також чекають роз'яснень від Києва, чому в Держбюджеті з'явився скандальний пункт. Але при цьому дипломати вітають заяву міністра юстиції Павла Петренка, який пообіцяв ініціювати зміну Держбюджету

Нагадаємо, що запуск Нацагенції з протидії корупції і системи електронних декларацій став умовою для скасування віз між Україною і Євросоюзом. Однак згодом, Верховна Рада України ухвалила Держбюджет, в якому початок роботи системи декларацій відкладається щонайменше ще на рік.

Вчора голова Верховної Ради Володимир Гройсман пообіцяв, що Рада скасує відтермінування введення електронних декларацій.

Правозахисники "Amnesty International Україна" бачать можливість втрати Україною перспективи скасування віз з ЄС через зволікання із запуском Накагенції з протидії корупції.

Слід зазначити, що в Україні з 2014 року відбулася ціла інституціональна перебудова, покликана зупинити корупцію. Так були створені три антикорупційні відомства: Нацагентство з питань запобігання корупції; Національне антикорупційне бюро; Національне агентство України з питань виявлення, розшуку управлінняактивами, отриманими від корупційних і інші злочинів.

Крім державних антикорупційних відомств в Україні також збираються створити Міжнародну антикорупційну комісію, яка буде включати фахівців з США, Євросоюзу і Великобританії.

Однією з ключових умов щодо виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом є викорінення корупції в державному апараті влади.