UA / RU
Підтримати ZN.ua

Епіфаній назвав кількість парафій колишньої УПЦ МП у складі ПЦУ

Предстоятель помісної церкви висловив надію, що динаміка переходів покращиться найближчим часом.

З моменту дарування Вселенським престолом Томосу про автокефалію Православної церкви України до неї приєдналися понад півтисячі парафій колишньої Української православної церкви Московського патріархату, повідомив голова помісної церкви митрополит Епіфаній. Він указав на деяке зниження динаміки переходів і пов'язав це з минулими парламентськими і президентськими виборами. У той же час, Єпіфаній сподівається, що ситуація покращиться найближчим часом, передає "Радіо Свобода".

"Усього протягом понад півроку до Православної церкви України приєдналося більше 500 парафій з боку Московського патріархату. Зараз ми бачимо, що процес трохи затягнувся, але все одно він відбувається. По кілька парафій вже юридично оформляють свій статус у ПЦУ. Але я вірю, що надалі поступово завершиться вся виборча епопея, передвиборна, люди заспокояться і надалі прийматимуть рішення колегіально, на зборах більшістю голосів про приєднання до нашої визнаної Православної церкви України", - заявив предстоятель ПЦУ на брифінгу в Києві неділю, 28 липня.

Вихід Єпіфанія до преси відбувся після хресноої ходи, присвяченої 1031-ї річниці хрещення Русі.

Напередодні в Києві відбулася хресна хода УПЦ МП, яка є частиною Російської православної церкви. Епіфаній запевнив, що "не відчуває конкуренції з РПЦ", яка теж вшановує святого рівноапостольного князя Володимира.

"Той, хто знає правдиву, об'єктивну нашу українську історію, прекрасно розуміє, де корені, які сьогодні ми згадуємо. Ми згадуємо хрещення Русі-України, яке відбулося тут, на цих пагорбах, у водах Дніпра, біля Почайни. Тому говорити про те, що князь Володимир Великий хрестив взагалі всі руські землі - це неправда, і це дуже боляче для Російської православної церкви і в цілому для російської держави. Якщо ми обріжемо це коріння, і вони почнуть свою історію або з 14 або 15 століття, звичайно, для них це дуже боляче. Але ми знаємо й надалі вивчатимемо свою справжню українську історію, знаючи, що тут зародилося наше християнство", - підкреслив глави української церкви.

Нагадаємо, у першій хресній ході ПЦУ в Києві в неділю, 28 липня, взяли участь більше 20 тисяч вірян, 50 архієреїв, 1500 священнослужителів, а також представники Вселенського патріархату й Елладської православної церкви.

Нагадаємо, 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні.

Церемонія передачі палиці й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській було обрано голову помісної української церкви – Православної церкви України. Ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Інтронізація голови ПЦУ відбулася 3 лютого, 30 січня було офіційно зареєстровано Київську митрополію Православної церкви України.

Проте останнім часом між Філаретом і Епіфанієм утворилася навіть не тріщина - прірва у відносинах. Докладніше про "гру" Філарета читайте в статті Катерини Щоткіної "Святійші недуги" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".