UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЮНІСЕФ та МКЧХ поновлені в списку отримувачів гуманітарної допомоги - Мінсоцполітики

Олег Коваль дав брифінг щодо ситуації із виключенням зі списку отримувачів гумдопомоги 79 організацій.

Сьогодні відбувся брифінг заступника міністра соціальної політики Олега Коваля щодо ситуації з виключенням із списку отримувачів гуманітарної допомоги 79 організацій. За словами Олега Коваля, організації не подали звіти, відповідно до ст. 11 ЗУ "Про гуманітарну допомогу", і тому були виключені з переліку.

Міжнародники у "чорний" список були включені листом від КМДА. Однак, як заявив на брифінгу заступник міністра, ЮНІСЕФ та МКЧХ були поновлені в списку отримувачів гуманітарної допомоги, оскільки їхня діяльність також регулюється міжнародними актами та домовленостями з ВР України. Карітас Зустрічі з ЮНІСЕФ та Червоним Хрестом плануються наступного тижня.

Щодо всіх інших 77 організацій, виключених із списку отримувачів гуманітарної допомоги: вони позбавляються права ввозити гуманітарні вантажі строком на 6 місяців.

Між тим, Єдиною службою правової допомоги 3222 підготовано правовий аналіз ситуації. Рішення називається протиправним, адже постановою Кабміну №39 визначено вичерпний перелік підстав для виключення організацій отримувачів гуманітарної допомоги з реєстру, зокрема:

- документальне підтвердження факту порушення отримувачем гуманітарної допомоги законодавства про гуманітарну допомогу;
- подання отримувачем гуманітарної допомоги заяви про виключення його з Реєстру;
- ліквідації юридичної особи, яка є отримувачем гуманітарної допомоги.

Листи від територіальних органів соціального захисту населення документальними підтвердженнями не являються. До Мінсоцполітики направлені відповідні звернення. Для виключених організацій підготовлено шаблон скарги.

9 січня Мінсоцполітики опубліковало на своєму офіційному сайті новину під гучним заголовком "Мінсцополітики продовжує боротьбу зі "схемами на гуманітарці" і виключило із списку отримувачів гуманітарної допомоги 79 організацій. Серед них - Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ); Релігійна місія "Карітас-Спес" Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви; Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста тощо.

Про сумнівні схеми одержання вантажів від іноземних донорів, спрямовані на мінімізацію податкових платежів, на ухиляння від сплати податків за допомогою надання комерційним вантажам статусу гуманітарних, DT.UA писало в матеріалі "Гуманітарка на ручному гальмі".

Впорядкувати цю сферу і викорінити схеми – питання давно назріле. На жаль, в даному разі Мінсоцполітики виключило організації із списку отримувачів гуманітарної допомоги без попереджень, без будь-яких контактів, за неподачу звіту, термін якого спливає в лютому, при цьому не розробивши процедуру подання звітів і не призначивши відповідального за їх прийом.