UA / RU
Підтримати ZN.ua

Введення нового КПК "розвантажило" українські СІЗО майже на 6 тисяч людей

У ДПтСУ повідомили, що з листопада минулого року чисельність ув'язнених у слідчих ізоляторах зменшилася на 5850 осіб. Причому смертність скоротилася на 5%.

У Державній пенітенціарній службі відзвітували про "істотну стабілізацію" ситуації з наповненням слідчих ізоляторів у зв'язку з впровадженням нового Кримінально-процесуального кодексу.

"За період з 20 листопада 2012 року (КПК набув чинності - прим. ред.) чисельність осіб, які перебувають у слідчих ізоляторах, зменшилася на 5850 осіб і за станом на 1 квітня складає 26 407 осіб. Загалом завдяки заходам з розвантаження слідчих ізоляторів чисельність їхнього контингенту з початку 2012 року скоротилася на 12 тис. осіб", - повідомив глава відомства Олександр Лісіцков.

За його даними, всього на сьогоднішній день в закладах позбавлення волі знаходиться 142 тисячі осіб.

"Криміногенний склад засуджених продовжує залишатися відносно складним і породжує низку загроз у діяльності органів і установ виконання покарань", - зазначив Лісіцков.

За його словами, серед осіб, які відбувають покарання, 14% засуджених за умисне вбивство, 7% - за умисне вбивство за обтяжливих обставин, 24% - за розбій, грабіж, вимагання, 18,1% - за злочини у сфері обороту наркотичних речовин.

Окрім цього, глава ДПтСУ констатував скорочення смертності у тюрмах, зокрема, порівняно з 2011 роком в 2012 році смертність скоротилася на 12,6%, а за перший квартал 2013 року в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року смертність скоротилася на 5%.

Раніше повідомлялося, що за перші 100 днів дії нового КПК в Україні були застосовані півтисячі домашніх арештів.

Нагадаємо, новий Кримінально-процесуальний кодекс набув чинності 20 листопада 2012 року. При цьому він розширив коло осіб, до яких може бути застосована так звана виняткова міра запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Як писав раніше у своїй статті для "Дзеркала тижня. Україна" адвокат, заслужений юрист України Олексій Баганець, перелік підстав для застосування запобіжного заходу, в тому числі і взяття під варту, був доповнений "запобіганням спробам перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином", що є істотним звуженням прав людини і громадянина. !zn

Читайте також:

Новий КПК фактично позбавив українців права на захист

В Україні ймовірність повернутися з СІЗО додому без обвинувального вироку становить 0,38%

Новий КПК був прийнятий з політичних міркувань і з порушенням законодавства

Чиновники запевняють, що в українських в'язницях стає все краще і краще