Очікується, що закон про введення в Україні накопичувального рівня пенсійної системи буде прийнятий вже в 2021 році. Уряд підготував відповідний законопроект і зараз питання знаходиться в законодавчій площині, повідомив прем'єр міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю " Інтерфакс-Україна ".
"Ми з Міністерством соціальної політики повністю розробили стратегію введення накопичувальної пенсійної системи. Ми її обговорили і узгодили всі нюанси з профільним комітетом Верховної Ради. Зараз це питання знаходиться в законодавчій площині. Відповідний проект закону підготовлений, будемо просити парламентаріїв прийняти його якомога швидше, щоб в цьому році ця накопичувальна пенсійна система була введена ", - сказав Шмигаль.
Він зазначив, що Україна потребує введення накопичувальної пенсійної системи та вважає неприйнятним, що за 30 років незалежності цього так і не було зроблено.
Крім того, за словами прем'єра, відсутність цивілізованого фонового ринку є "ще одним злочином".
"Є презентація, підготовлена Національною комісією з цінних паперів і фондових ринків спільно з USAID, ЄБРР і Американською торговою палатою. Вони готові виділити фінансування. Там величезний масштаб роботи", - додав він.
За словами Шмигаль, найближчим часом буде підписаний меморандум, після чого почнеться його впровадження.
"Ми хочемо, щоб нормальний фондовий ринок заробив через рік. Але там маса законодавчої роботи. Тому, з урахуванням всіх нюансів бюрократії, для повноцінної роботи може знадобитися три роки", - констатував прем'єр.
Нагадаємо, в травні 2020 року Шмигаль допускав введення накопичувального рівня пенсійного системи до 2021 року. Він також зазначив, що буде три варіанти забрати гроші. Зокрема, перший варіант - при досягненні пенсійного віку отримав всю суму і роби, що хочеш, другий варіант - розстрочка виплат на 5-10 років і третій варіант - довічне утримання.
Читайте докладніше про накопичувальну систему в Україні в статті Лідії Ткаченко "Накопичувальний рівень пенсійної системи: який може бути українська модель? " В ZN.UA.