UA / RU
Підтримати ZN.ua

Введення у храм Пресвятої Богородиці: історія і традиції свята

Діву Марію віддали на служіння в храмі в трирічному віці.

4 грудня християни східного обряду відзначають свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, який також називають Третя Пречиста. Свято відноситься до двунадесятих і присвячене Діві Марії.

Історія свята

Вважається, що у батьків Діви Марії, Йоакима і Анни, довгий час не було дітей. Вони пообіцяли Богу, що якщо дитина народиться, вони віддадуть її в храм в служіння. У них народилася дочка Марія, яка в майбутньому стала матір'ю Ісуса Христа.

Батьки стримали обіцянку і в трирічному віці привели дівчинку в храм. Для цього довелося йти пішки три дні. Марія сама піднялася по 15 сходинках в храм, а потім первосвященик відвів її в Святая Святих, куди не можна було заходити звичайним людям.

Марія залишилася в храмі допомагати, а її батьки повернулися додому. Від дитинства до вознесіння на небо земне життя Діви Марії покрите безліччю таємниць. Але в багатьох писаннях збереглися спогади про те, що Пресвята Діва з самого дитинства служила Самому Богу, а охороняв її Архангел Гавриїл.

Читайте також: Різдвяний піст: що можна їсти в кожен з днів

Традиції свята

У цей день необхідно відвідати церкву. Якщо вдень це зробити не виходить, можна піти до храму ввечері.

До цього дня рибалки намагалися сходити на останню риболовлю. Вважалося, що воду вже повинна скувати крига, і риба буде несмачною.

У цей день влаштовували ярмарки, незважаючи на піст.

Традиційно також починався сезон катання на санях.