Якби волевиявлення з приводу приєднання до НАТО відбувалося в червні 2017 року, участь у ньому взяли би 66,2% населення, 23,3% громадян не прийшли б на дільниці, а 10,5% не визначилися, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центром Разумкова.
На цьому референдумі більшість (69,5%) проголосувала б за вступ до НАТО, 25,9% - проти і 4,6% громадян ще не визначилися.
Як нагадують соціологи, у квітні 2012 року (як і у попередні роки) результати голосування були б протилежними: 60,6% тих, хто взяв би участь у референдумі, проголосували б проти, і лише 26,2% – за.
Опитування було проведене фондом "Демократичні ініціативи" та Центром Разумкова з 9 по 13 червня 2017 року серед 2018 у всіх регіонах України за винятком окупованих Росією територій. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.
8 червня Верховна Рада внесла зміни до закону "Про основи національної безпеки України" і доповнила статтю про пріоритети національних інтересів новою метою – "набуття членства в Організації Північноатлантичного договору".
Нагадаємо, що в березні 2017 років чотири українських соціологічних центри (КМІС, Рейтинг, СОЦИС і Центр Разумкова) провели широке опитування громадської думки. Результати опитування дозволили створити карту суспільних настроїв української спільноти. Детальніше про національну ідентичність, мову щоденного спілкування, конфесійні питання, ставлення до ЄС і НАТО, тобто проблеми, котрі роками використовує Росія як елемент гібридної війни проти України, читайте в матеріалі "Національне питання: Україна як Європа" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна ".