UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вселенський патріархат зберіг єпархії за митрополитами Олександром і Симеоном

Синод УПЦ МП прийняв рішення про звільнення митрополитів і позбавлення їх єпархій за участь в об'єднавчому Соборі.

Вселенський патріарх Варфоломій відправив листи підтримки митрополитові Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександру (Драбинку) і митрополиту Вінницькому і Барському Симеону (Шостацькому), котрі брали участь в об'єднавчому Соборі.

У листі, фотокопію якого митрополит Олександр оприлюднив на своїй сторінці у Facebook у понеділок, 17 грудня, говориться, що єпархії прийняті в юрисдикцію Вселенського престолу.

"Ваша єпархія, яка у давній час підпала під іншу церковну юрисдикцію, була відновлена завдяки відкликання та скасування Грамоти, виданої нашим пріснопам'ятним попередником Діонісієм IV, і тепер належить до Великої Константинопольської Христової церкви й визнається її справжньою дочкою. Ми прийшли до рішення з допомогою цієї Патріаршої грамоти прийняти Вас в юрисдикцію нашого Святійшого Апостольського і Вселенського Патріаршого престолу разом з Вашим непорочним кліром і благочестивим народом", - йдеться в листі, переклад якого наводить Драбинко.

Варфоломій також підкреслив, що звільняє митрополитів "від всякої відповідальності, або обвинувачення, або будь-якого іншого стягнення, що накладається на Вас будь-яким церковним органом, і повністю приймаючи все, що Ви робили як єпископ і пастир".

За даними LB.ua, митрополит Симеон отримав від патріарха Варфоломія аналогічного листа.

Листи датовані 14 грудня. Наступного дня в Києві відбувся об'єднавчий Собор, і Олександр і Симеон стали єдиними єпископами Української православної церкви Московського патріархату, які взяли в ньому участь.

17 грудня у Києві відбувся Синод УПЦ МП, який оголосив Симеона й Олександра "розкольниками" і прийняв рішення про їх звільнення і позбавлення їх єпархій.

Як повідомлялося, 15 грудня об'єднавчий Собор у Києві затвердив Статут Православної церкви України і обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія її предстоятелем – митрополитом Київським і всієї України. 6 січня він отримає від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію української церкви.

29 листопада завершився триденний Синод Вселенського патріархату, одним з рішень якого стало затвердження проекту Статуту Православної церкви України.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. На Фанарі заявили про те, що процес надання Томосу триватиме. Синод Вселенського патріархату визнав канонічними ієрархів і таїнства УПЦ КП і УАПЦ, визнав недійсною накладену Москвою на патріарха Філарета анафему і скасував надане у 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.

13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристичного спілкування з Константинополем.

Вселенський патріарх Варфоломій пояснив, що після об'єднавчого Собору глава УПЦ МП Онуфрій втрачає право називатися митрополитом Київським.

Детальніше про майбутнє помісної Православної церкви України читайте в статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".