В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до 18 серпня 2023 року. Під час мобілізації призову на військову службу підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Але деякі категорії громадян мають право на відстрочку. Зокрема, студенти. Юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак розповів в інтерв'ю «24 Каналу», що потрібно робити у випадку, якщо студенту прийшла повістка.
Він зазначив, що якщо студенту прийшла повістка, необхідно все одно прибути до територіального центру комплектування.
Студент має подати довідку про зарахування до ВНЗ та заяву про надання відстрочки. Натомість ТЦК та СП повинен вже офіційно надати відстрочку та зробити відповідну відмітку у військово-обліковому документі.
Які документи повинен мати студент для отримання відстрочки
Для отримання відстрочки студенту потрібно надати довідку із навчального закладу, студентський квиток, якщо такий є та документи на підтвердження акредитації закладу освіти, якщо це, до прикладу, приватний навчальний заклад.
Так, студент має відвідати ТЦК та СП з такими документами:
- паспорт;
- військовий квиток;
- студентський квиток;
- довідка про зарахування до числа студентів денної форми навчання.
Відмова у відстрочці: що робити студенту
Експерт наголосив, що якщо студенту з незрозумілих причин таки відмовили у наданні відстрочки та вручили повістку для приєднання до конкретної військової частини, потрібно одразу скаржитися до ТЦК та СП вищого рівня, зокрема, до обласних чи міста Києва ТЦК та СП.
«Загалом тут потрібно дуже чітко відстоювати свою позицію, оскільки вже після мобілізації звільнення з цієї підстави фактично буде неможливим. З приводу гарячої лінії Міноборони, то тут, на жаль, склалася ситуація «люди бідкаються, влада розводить руками», тому розраховувати на гарячу лінію особливо не варто», – пояснив Юрчак.
Юрист додав, що студента можуть направити на медогляд і це нормально.
Раніше ми писали, де під час загальної мобілізації можуть служити обмежено придатні чоловіки.