В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через війну, яку розв'язала РФ. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Голова Національної поліції України Іван Вигівський в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів, як має відбуватися вручення повісток військовозобов'язаним.
Він зазначив, що у ГУНП є підрозділи, які на постійній основі здійснюють контроль за особовим складом щодо можливих протиправних дій.
Вигівський наголосив, що сповіщення військовозобов'язаного поліцейськими та представниками ТЦК обов'язково має фіксуватися. Громадяни можуть повідомляти про протиправні дії правоохоронців на 102, 112 або на гарячі лінії.
Голова Нацполіції додав, що перед несенням служби поліцейським обов’язково проводиться інструктаж.
«Це передбачає нормативно-правова база діяльності поліції. Звісно, ці алгоритми вже доведені до всього особового складу та щоденно контролюється їхня реалізація», – сказав він.
Він наголосив, що у разі вчинення протиправних дій поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільноправову, матеріальну або дисциплінарну відповідальність залежно від кожного окремого випадку.
«Щодо фіксації спілкування з громадянами, то закон №3633-ІХ чітко передбачає, що під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК і СП або поліцейський здійснює фото- та відеофіксацію процесу пред'явлення та перевірки документів із застосуванням технічних приладів і засобів фото- та відеофіксації (частина шоста статті 22 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»). Таким чином, фото- та відеофіксація буде обов’язковою», – зауважив Вигівський.
Раніше адвокат і провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич розповів, чи будуть вручати повістки на блокпостах.