UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вручення повістки: чи законне її заповнення при мобілізованому

Роз’яснення дав експерт.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військове вторгнення РФ. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, яким вручають повістки.

Під час отримання повістки іноді виникають помилки, тому необхідно знати свої права. Як правильно діяти при отриманні повістки та як вона має бути заповнена розповіла адвокатка Юлія Міхай-Седова у своєму блозі в Instagram.

Чи можуть під час вручення повістки вписувати у неї персональні дані

Експертка пояснила, що у повістці мають бути вказані дані керівника певного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який її підписав.

«Вписувати ваші дані при вас з вашого паспорта – такі особи не мають права!», – зазначила вона.

Міхай-Седова наголосила, що необхідно перевірити, чи справді людина, яка підписала повістку є керівником центру комплектування.

Читайте також: Мобілізація в Україні: кому можна виїжджати за кордон

У повістці до її вручення мають вже бути вписані ПІБ та адреса людини, якій її вручають. Якщо дані вказані з помилками, цей факт доцільно зафіксувати на відео/фото для використання надалі як доказ правопорушення.

Також у документі має бути вказана та сама спеціальність, що вписана у військовий квиток. Крім того, має бути зазначена така інформація: вид повістки, дата, час, місце, куди ви маєте прибути, документи, які потрібно мати при собі.

Раніше повідомлялося, чи мають право поліцейські вручати повістки під час мобілізації в Україні.