UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вперше за 20 років: український флагманський криголам «Ноосфера» вирушив у свій перший рейс до Антарктиди

«Ноосферу», у минулому «Джеймса Кларка Росса», Україна придбала у Великої Британії в серпні 2021 року

© Одеська ОДА
© Одеська ОДА
© Одеська ОДА
© http://uac.gov.ua
© Одеська ОДА
© http://uac.gov.ua
© http://uac.gov.ua

В п'ятницю, 28 січня, у свій перший рейс від причалу морського вокзалу Одеського порту до Антарктиди вийшов флагман українського науково-дослідного флоту «Ноосфера», передає УСІ. До наукової експедиції на криголамі відправляються 26 українських та зарубіжних фахівців, а згодом ще двох підберуть у Чилі.

Читайте також: Вчені розповіли про вік скелета кита в районі станції «Академік Вернадський»

"Ноосфера" тримає курс на антарктичну станцію "Академік Вернадський". У свій перший рейс з новим ім'ям та під українським прапором криголам вирушає у річницю відкриття Антарктиди, адже вважається, що континент відкрили саме цього дня 1820 року.

Читайте також: Біля станції «Академік Вернадський» з'явилися перші пінгвінята

«Рівно 20 років в океані не працювало жодного українського наукового судна. Ми придбали спеціалізований криголам, який знаходиться в топ-20 океанографічних суден у світі. Він може забезпечувати наукові роботи на глибині до 8 кілометрів, на борт може брати до півсотні вчених. Дорогою від України до Антарктиди судно здійснюватиме обкатку. На борту флагмана вчені досліджують морські простори за допомогою радіохвиль та вивчення грозової активності», - повідомив директор НАНЦ України Євген Дикий.

Одеська ОДА

Також директор НАНЦ зазначив, що на борту криголама в спеціальному холодильнику до Антарктиди доставлять вакцину від коронавірусу Pfizer, яка призначена для українських полярників, що знаходяться на антарктичній станції "Академік Вернадський". Вчені не змогли зробити щеплення перед відправкою на полюс, бо на той час в Україні не було необхідних вакцин.