UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вперше при Офісі Генпрокурора створено Департамент захисту інтересів дітей та протидії насильству – Мамедов

Відсутність необхідних служб спровокувала збільшення випадків насильницьких злочинів стосовно дітей

Вперше за роки незалежності в 2020 році в Офісі Генерального прокурора створено Департамент захисту інтересів дітей та протидії насильству і запроваджено комплексний підхід у боротьбі із порушеннями прав дітей. Про це під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку соціальних послуг заявив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Він наголосив, що втручання прокуратури змусило територіальні громади «не забути» про служби у справах дітей на своїх територіях.

«За ініціативою Департаменту органи прокуратури на місцях одні з перших підняли питання про створення в межах об’єднаних територіальних громад служб у справах дітей. Наразі пред’явлено понад 160 позовів про зобов’язання ОТГ утворити у своїй структурі такі служби. Виключно завдяки реагуванню прокуратури на сьогодні фактично вже створено 98 служб у справах дітей», – зазначив Гюндуз Мамедов.

Мамедов повідомив, що відсутність відповідних служб спровокувала збільшення кількості випадків насильницьких злочинів стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За останні два роки за цими фактами розпочато досудове розслідування у понад 100 кримінальних провадженнях.

«Найбільш поширеними злочинами стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є тілесні ушкодження, побої, мордування, зґвалтування, сексуальне насильство тощо», - йдеться у повідомленні.

Найчастіше діти страждали від злочинних дій працівників дитячих установ та закладів.

Як приклад, Мамедов навів резонансний випадок із фактами вчинення насильницьких злочинів стосовно вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Одеської обласної державної адміністрації. За цією справою три людини вже отримали вироки суду.

Читайте також: В Україні побільшало підліткових суїцидів: на що звернути увагу батькам

Комітет Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував схвалити законопроект №3908-1, який посилює адміністративну відповідальність за домашнє насильство.