UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ворог атакує українців повідомленням з пропозицію "зливати" інформацію про ЗСУ: як реагувати

За передачу даних про захисників передбачена кримінальна відповідальність.

Через війну, яку розв'язала Росія, в Україні тривають бойові дії. Ворог вдається до будь-яких маніпуляцій, в тому числі до інформаційно-психологічних операцій. Так, деякі українці, які мешкають в Одеській та Харківській області, отримали сповіщення з пропозиціями "обміняти інформацію про ЗСУ на долари". Для цього пропонується перейти за посиланням на Telegram-канал. У Харківській обладміністрації розповіли, як відреагувати на SMS-розсилку.

В ОВА закликали українців в жодному разі не переходити за посиланнями з розсилки.

Читайте також: Інформаційна війна: як розпізнати фейк

"Росіяни вкотре поширюють фейкову інформацію. Окупанти розсилають SMS із пропозицією інформувати про ЗСУ в обмін на гроші. Закликаємо в жодному разі не переходити за посиланнями. Наголошуємо, що нікому не можна повідомляти про місця розташування українських воїнів або військової техніки", — йдеться у повідомленні.

У пресслужбі Служби безпеки України у коментарі Суспільному наголосили, що подібні розсилки – один з методів проведення інформаційно-психологічних операцій.

"Служба безпеки фіксує постійні спроби ворога дестабілізувати ситуацію всередині нашої країни. Кожна така ІПСО перебуває у полі зору СБУ. І на будь-яку з них спецслужба має відпрацьовані алгоритми реагування та нейтралізації. Громадянам рекомендуємо ігнорувати такі повідомлення і не переходити за посиланням від сумнівних контактів", – зазначили у відомстві.

Фахівці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у власному Telegram-каналі пояснили, як треба діяти, якщо ви отримали ворожу SMS-розсилку.

"Якщо вам надійшло повідомлення з таким текстом: "Меняем информацию о ВСУ на $. Вся информация в telegram ...", то у жодному разі не відкривайте його і не переходьте за посиланнями, які там розміщені", – йдеться у повідомленні.

Також вони закликали українців у жодному разі не реагувати на ворожі пропозиції, ігнорувати окупанта.

"Нагадуємо, за передачу інформації про ЗСУ, критичну інфраструктуру та будь-яку іншу співпрацю з ворогом, настане кримінальна відповідальність. Окрім того, це може дуже нашкодити захисникам України", – резюмували фахівці.

На інформаційному фронті точиться боротьба, яка часто виходить у соціальні мережі. Щоб не натрапити на фейки, необхідно вміти розрізняти типові маніпуляції, до яких вдається ворог. Фахівці Центру національного спротиву розповіли, як розпізнати маніпулятивний акаунт у Facebook.