UA / RU
Підтримати ZN.ua

Волинська область посилює коронавірусний карантин

Головний державний лікар області пояснила, як Луцьк опинився в «червоній зоні».

У Волинській області посилюють карантин для профілактики поширення коронавірусу. Рішення ухвалила регіональна комісія з питань ТЕБ ​​та НС, йдеться на сайті Волинської ОДА.

Із 3 серпня в Україні діють нові правила адаптивного карантину, затверджені урядом 22 червня. Кожен регіон країни розділений на різні рівні епідемічної небезпеки - зелену, жовту, помаранчеву і червону.

Найм'якіші обмеження діють в «зеленій зоні», найжорсткіші - в «помаранчевій» і «червоній». До останньої віднесені Тернопіль, Луцьк та Кіцманський район Чернівецької області. Місцева влада не згодні з таким розподілом і відмовляється посилювати карантин.

«Хочу всіх попросити без політики і з розумінням поставитися до ситуації, що склалася... Ми сьогодні повинні прийняти правильне рішення, яке всі міські голови повинні виконати», - підкреслив на початку засідання комісії голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко.

У «помаранчевій зоні» знаходяться Луцький і Любашівський райони, в «жовтій» - місто Нововолинськ, Горохівський, Ківерцівський, Маневицький і Турійський райони. Головний державний лікар області Наталія Янко пояснила, чому обласний центр опинився в «червоній зоні».

«Оскільки в області в день проведення державної ТЕБ та НС було перевищення двох з чотирьох цільових показників, враховувався внесок кожної окремої адміністративної одиниці. На території міста Луцьк показник динаміки зростання випадків інфікування становив 68%, що відповідає червоному рівню небезпеки. Він повинен не перевищувати 50% », - пояснила головний лікар.

Показники розраховуються автоматично в програмі, яка і визначає до якого рівня віднести ту чи іншу територію. Рішення Держкомісія з питань ТЕБ ​​та НС переглядає щотижня.

На сьогоднішні невідповідність є по 1 з 4 визначених критеріїв - коефіцієнт виявлення нових випадків перевищує рекомендовані 11%. Але цей показник набув тенденції до зниження. Показник динаміки зростання нових випадків теж знижується і на сьогодні становить мінус 18% при рекомендованому не більше + 10%.

У комісії вирішили звернутися до Кабміну, МОЗ та Центр громадського здоров'я з пропозицією переглянути методику визначення рівня епідемічної небезпеки. Зокрема, виключити з нього показник «внесок одиниці в перевищення регіону», який спотворює об'єктивність результатів.

За словами голови обласної ради Ірини Вахович, саме коефіцієнт локалізації виявлення випадків і вплинув на результати по Луцьку. Вона переконана, що це похибка методики визначення і її необхідно переглянути. Погодився з цим і голова ОДА, який зазначив, що в сусідніх областях ситуація значно гірша.

«Показники розраховуються за останній тиждень. Тому, думаю, що до кінця тижня ситуація в області значно покращиться і у нас не буде червоного рівня епідемічної небезпеки в Луцьку. Сьогодні ми повинні виконати постанову Кабміну і рішення Державної комісії ТЕБ та НС, яке нам показали», - резюмував Погуляйко.

Читайте також: «Укрзалізниця» призупинила продаж квитків на поїзди до Тернополя та Луцька

Нагадаємо, 22 липня Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 серпня, але змінив його умови. Окрім обмежень, обов'язкових для всіх регіонів України, з 1 серпня діють додаткові, залежно від того, до якої із зон відноситься та чи інша область.

Регіони з найменшою захворюваністю на COVID-19 – у «зеленій» зоні, а області зі значним поширенням – в «помаранчевій» і «червоній». При зниженні/зростанні захворюваності регіон потраплятиме в буферну «жовту» зону.

У «червону зону» потрапили Луцьк, Тернопіль і Кіцманський район Чернівеччини. Однак місцева влада не згодна з таким рішенням і відмовилася виконувати його.