UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний стан: чи призиватимуть студентів та викладачів

Нові норми прописані у законопроєкті про мобілізацію.

Через повномасштабну агресію РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Але деякі можуть отримати відстрочку. Нещодавно у Верховній Раді ухвалили законопроєкт про мобілізацію. Видання Освіта.ua розповіло, чи будуть призивати на військову службу викладачів та студентів.

Відповідно до законопроєкту, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягатимуть студенти та викладачі закладів освіти.

Читайте також: Бронювання від мобілізації: чи можуть його отримати особи з оперативного резерву

Так, призову не підлягатимуть здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначений у частині другій статті 10 закону України «Про освіту», а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

Під час мобілізації та на особливий період не призивають наукових та науково-педагогічних працівників закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як 0,75 ставки.

Кілька десятків відеороликів українською мовою, спрямованих проти мобілізації в Україні, зняла й поширила в мережі РФ. Технологія не нова. Ролики жахливі й огидні. Й це ‒ лише незначна частина інформаційної війни, в якій ми, на жаль, програємо. Тому що саме на наших внутрішніх промахах її будувати найкраще. Детальніше читайте у статті Лесі Литвинової «Мобілізація: ляльки й ляльководи» на ZN.UA.