UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний стан: чи можуть мобілізувати засуджених

Роз'яснення дали у Мін'юсті.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно у Верховній Раді в першому читанні ухвалили законопроєкт про мобілізацію.

Так, документом пропонується дозволити залучення до лав Сил оборони засуджених за їхнім бажанням. Голова Міністерства юстиції Денис Малюська в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" розповів про своє бачення заходів щодо мобілізації цієї категорії осіб.

Чиновник підкреслив, що зараз відбувається обговорення щодо тих, хто завжди був на волі, зараз перебуває на волі, а також тих, хто ув’язнений.

Читайте також: Відстрочка від мобілізації: коли її може отримати батько дитини з інвалідністю

"Захист країни − не право, а обов’язок. Питання не в тому, щоб дозволити засудженим служити в армії, і не в тому, скільки охочих є серед даної категорії осіб. Ніхто їх не планує запитувати. Принаймні, така наша позиція", – сказав він.

За словами чиновника, те, що людина колись учинила злочин і отримала певне покарання − не обов’язково строк у в’язниці – і тепер перебуває або завжди перебувала на волі, це не є приводом для того, аби не захищати Батьківщину.

"У будь-якому випадку рішення щодо того, щоб мобілізувати чи не мобілізувати громадянина із судимістю, мають виносити наші органи ТЦК, які займаються комплектуванням армії", – резюмував Малюська.

Нагадаємо, що законопроєкт щодо мобілізації №10449 передбачає, що повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки може бути надіслана українцям через електронний кабінет.