UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнні злочини РФ в Україні: які є можливості притягнути вище керівництво країни-агресорки до відповідальності

Коаліція з документування воєнних злочинів пояснила, яким чином можна притягнути росіян до відповідальності за воєнні злочини, які окупанти вчиняють в Україні після повномасштабного вторгнення.

Україна вже 37-ий день протистоїть російським загарбникам, які з першого ж дня вчиняють в нашій державі воєнні злочини. Коаліція з документування воєнних злочинів Ukraine.5am пояснила, які є можливості притягнути вище керівництво РФ до відповідальності.

«Україна вже ініціювала створення спеціального судового органу – міждержавного трибуналу. У ньому планують розглядати злочини агресії проти України, які вчинили вище політичне та воєнне керівництво РФ та Білорусі», – зазначили в коаліції.

Так, юрисдикцію Спеціальному трибуналу зі злочину агресії проти України дадуть держави-підписанти декларації про його створення. Наразі пропонується, аби трибунал відбувався у Харкові.

Ще однією можливістю в коаліції назвали Міжнародний кримінальний суд, який розглядатиме злочин геноциду, злочини проти людяності та воєнні злочини. До МКС входять 123 країни-учасниці.  Відповідні країни повинні видати підсудних Суду, якщо вони перебувають на їхній території. При цьому МКС має право видати ордер на арешт вищого керівництва, в тому числі глави держави. 

Етап затримання та передачі обвинувачених до Міжнародного кримінального суду може тривати роками. Однак, якщо підозрювані переховуватимуться на території РФ чи Білорусі, то їх фактична участь в судовому процесі й арешт можливі лише за умови зміни політичної ситуації в середині цих держав.

Читайте також: Задокументовано майже 400 воєнних злочинів Росії в Україні – Мамедов

Раніше повідомлялося, що Міжнародний кримінальний суд розпочав новий етап розслідування ситуації в Україні. Команда Офісу прокурора МКС уже приїхала до України для документування та збирання доказів міжнародних злочинів на нашій території.  

Чи чекати нам на швидке покарання винних в агресії і тяжких злочинах? Та як кожен із нас може прискорити цей процес? Читайте у статті Гюндуза Мамедова «Коаліція справедливості: чи доведе Україна воєнних злочинців до лави підсудних у міжнародних судах?» у ZN.UA.