Водолази підняли з дна моря задню частину бойової рубки і 17 фрагментів корпусу легендарного радянського підводного човна типу "Щ-216", затонулого у 1944 році біля мису Тарханкут.
Усі частини субмарини знаходяться у хорошому стані і будуть передані на реставрацію до КРУ "Чорноморський центр підводних досліджень" у Феодосії, повідомила прес-служба Радміну Криму.
18 вересня розпочався другий етап підводно-технічних робіт з обстеження субмарини.
"Незважаючи на труднощі, було успішно піднято фрагменти субмарини і ми розраховуємо, що завдяки спільним зусиллям українсько-російської експедиції, ми успішно реалізуємо доручення президента України в повному обсязі", - заявив голова Радміну Анатолій Могильов.
Він повідомив, що найближчим часом дасть доручення щодо розробки пропозицій щодо створення меморіального комплексу на вшанування пам'яті героїв-підводників.
ТАКОЖ: Янукович доручив Азарову підняти з дна моря підводний човен
Раніше силами суднопідйомного загону було піднято на поверхню 45-міліметрову кормову артилерійську установку.
За підсумками другого етапу планується сформувати детальний опис судна для прийняття рішення щодо можливості його підйому.
Нагадаємо, підводний човен було виявлено в липні цього року біля мису Тарханкут на західному узбережжі Кримського півострова на глибині 52 метри.
Відомо, що дизель-електричний підводний човен "Щ-216" (проекту "Щука") було побудовано в 1940 році, він входив до складу Чорноморського флоту СРСР і брав участь у бойових операціях.
Він затонув у 1944 році, мабуть, від глибинної бомби. Всі 47 членів екіпажу загинули.
Доручення підняти субмарину дав президент Віктор Янукович. Планується, що на її базі буде створено музей і меморіал загиблим морякам. !zn
Читайте також:
Українські вчені підняли амфори зі стародавнього корабля, затонулого у Чорному морі