UA / RU
Підтримати ZN.ua

Водохреща: ворожіння на бажання та нареченого

Напередодні свята дівчата ворожили.

18 січня, у переддень Хрещення Господнього, відзначають Водохресний святвечір. Зі святом Водохреща пов’язано безліч народних традицій: освячення води, купання в ополонці та ворожіння.

У народі вірили, що ніч перед святом є магічною – в цей час можна побачити майбутнє або загадати бажання. Як і на Різдво, незаміжні дівчата ворожили, щоб дізнатися, коли вони вийдуть заміж.

Ворожіння на квасолі

За допомогою цього ворожіння можна дізнатися, чи здійсниться бажання. На стіл насипали жменю квасолі та загадували бажання. Потім рахували кількість квасолин: якщо буде парне число – бажання буде виконано, а якщо непарне – бажання не здійсниться.

Ворожіння з гребінцем

Незаміжні дівчата могли дізнатися, хто буде їх коханим у майбутньому. Вони брали гребінець, клали його під подушку перед сном та просили нареченого прийти та розчесати волосся. Уві сні має прийти незнайомець, який запропонує дівчині розчесати волосся – це й буде її майбутній чоловік.

Читайте також: Собор Пресвятої Богородиці: традиції свята

Ворожіння на сірниках

У народі вірили, що даний обряд допоможе дівчині краще зрозуміти стосунки з коханим. Необхідно вийти на вулицю, взяти коробок, з різних боків у нього вставити сірники та підпалити. Якщо сірники схиляються один до одного, то молоді будуть разом. Сірники розійшлися – пара посвариться.

Ворожіння з котом

Це ворожіння підходить для тих, хто має кота або кішку вдома. Необхідно загадати бажання та покликати тварину. Якщо вона переступить поріг кімнати лівою лапою, бажання буде виконано, якщо правою – не здійсниться

Ворожіння на заміжжя

Для цього ворожіння брали стрічку та шматочки хліба, клали їх у порожній та чистий горщик. Дівчині зав’язували очі, вона опускала руку у горщик та витягала перше, що попадеться. Якщо витягла стрічку – слід чекати сватів, якщо хліб – весілля буде, але не в цьому році.