UA / RU
Підтримати ZN.ua

Водна криза у Криму: окупанти долучають людей до розчищення річок

Такі "суботники" планується проводити регулярно.

В Алушті десятки людей вийшли розчищати русла річок, що впадають в Ізобільницьке водосховище, повідомляють "Крим.Реалії" з посиланням на окупаційну адміністрацію міста. Окупанти хочуть зробити такі "суботники" регулярними і сподіваються, що це хоча б трохи збільшить об'єм прісної води.

У суботу, 5 червня, близько сотні людей розгрібали завали гілок, повалених дерев і кам'яних брил в руслах річок поблизу Алушти. Окупанти заявили, що "якщо ці дії дадуть хоча б 10% збільшення водного припливу, то значить все було не дарма".

В результаті так званого суботника з'явилася пропозиція проводити регулярні "еко-десанти" по руслах річок і водоносних джерел. Російські окупанти розраховують, що це частково допоможе наповненню водосховищ півострова.

Читайте також: МЗС України: Брак води в Криму викликаний мілітаризацією півострова

Як відомо, в окупованому Криму стрімко міліють водосховища, що живлять великі міста, як наслідок - кримчани відчувають все більший дефіцит прісної води. Аналітики "Крим.Реаліі" створили "водну карту" окупованого українського півострова, що демонструє, як змінилась ситуація протягом останніх семи років.

Понад 80% потреб Криму в водопостачанні до російської окупації півострова в 2014 році забезпечував Північно-Кримський канал, вода по якому йшла з материкової частини України. Після окупації Криму Росією його перекрили (про блокування природних водотоків або річок у цьому випадку не йдеться).

31 травня міністерство оборони РФ заявило, що для "безперебійного водопостачання" проклало водогін до тимчасово окупованого Криму.

Детальніше про те, чим загрожує Україні постачання дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для читачів ZN.UA.