Українці продовжують готуватися до складної зими через повномасштабне вторгнення Росії, яка продовжує наносити ракетні удари по критичній інфраструктурі країни.
Волонтерка з Чернігова Ірина Тимофєєва, яка навесні пережила ворожу окупацію, розповіла, що обов’язково треба купити в запас на зиму, пише «Главком».
В першу чергу вона порадила запастися продуктами швидкого приготування. Адже у випадку, якщо будуть перебої зі світлом, водою та газом, консерви, крупи, макарони звичайні та швидкого приготування, сухі пюре та сухофрукти, консервація, галети дуже виручатимуть.
Однак найголовніше, про що потрібно попіклуватися, великі запаси технічної та питної води. Вдома потрібно мати декілька десятків літрів про запас.
«Якщо води тривалий час немає, потрібно заздалегідь знати, де її набирати: на найближчих підприємствах чи у свердловинах. У невеликих містах ще лишаються колонки – треба з’ясувати, де вони є. Ми у Чернігові знайшли три працюючі колонки й набирали там воду. До того ж, коли немає питної води, а є лише технічна, її можна знезаражувати таблетками для очищення води», – розповіла волонтерка.
Якщо придбати таблетки для очищення води не вдалося, доведеться пити технічну. Тому варто запастися таблетками від діареї, щонайменше – активованим вугіллям.
«У таких екстремальних умовах болячки на кшталт нежитю та діареї, хворого горла та кашлю потрібно відслідковувати і ставитися до них серйозно. Відразу ж, коли з’являється нежить, потрібно лікувати. Але найголовніше – це горло. Одразу починайте приймати ліки, поки не почалися проблеми із легенями. Пам’ятайте, що лікарні у складних ситуаціях прийматимуть лише ургентних пацієнтів (тих, які потребують негайного лікарського втручання, оперативного). Тому ви маєте самі підтримувати своє здоров’я», – наголосила Ірина Тимофєєва.
Які ліки треба придбати перед важкою зимою
- знеболювальні;
- ліки від кашлю;
- ліки для зниження температури;
- препарати для лікування артритів, оститів, гострого болю у суглобах тощо;
- ліки для зняття запалення горла;
- препарати для закладеного носа і нежитю;
- ліки, які ви постійно приймаєте (від гіпертонії тощо).
Волонтерка підкреслила, що обов’язково мають бути ліки для шлунку та підшлункової залози, оскільки постійною їжею, у важкій ситуації, скоріш за все, буде локшина швидкого приготування і це вдарить по цим органам. Якщо ви маєте хронічні захворювання, то також придбайте потрібні вам ліки с запасом.