Українським дітям, які були змушені разом з батьками покинути країну через війну, пощастило, що в Україні існує цифрова форма навчання. Це дозволило їм не випасти з навчального плану.
Про це сказав віцепрезидент Єврокомісії Маргарітіс Схінас на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Він зауважив, що українські діти пішли в європейські школи «з першого ж дня». І це стало можливим завдяки швидкій реакції європейських урядів на кризу, яка виникла через агресію Росії. Однак, цифрова система навчання в Україні дозволила українським дітям не випасти з навчального плану вдома.
За словами Схінаса, труднощі виникли в сфері охорони здоров’я, тому що Україна була серед країн з низьким рівнем вакцинації. Однак, віце-президент Єврокомісії зауважив, що і цю проблему вдалося вирішити завдяки запасу доз в країнах ЄС. Він також розповів, що українці, які прибули в ЄС після початку війни, користуються планом про тимчасовий захист. І цей план був розроблений задовго до початку війни в Україні.
«Цікаво, що ми прописали цей план тимчасового захисту ще в 2001 році, готуючись приймати біженців з Югославії. Але він так і не був застосований. Хто ж знав, що через стільки років ми застосуємо його, щоб допомогти людям з України», - сказав Схінас.
Раніше повідомлялося, що українські школярі, які знаходяться не в Україні, зможуть отримати документи про освіту. Також з’явилася інформація про те, що українські біженці в Чехії можуть втратити допомогу.