У Міністерстві охорони здоров'я повідомили про витік питань міжнародного іспиту з основ медицини IFOM. Особа, який стверджує, що складав цей іспит два роки тому під час навчання у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна, запропонував опублікувати питання у Telegram-чаті студентів-медиків. Відзначимо, що цього року в Україні тестування IFOM проводиться уперше на загальнонвциональному рівні.
У Міністерстві нагадали, що подібні дії можуть серйозно нашкодити студентам, які здають іспит. Студентів, яких викриють у копіюванні питань або їх передачі третім особам, можуть позбавити сертифікатів IFOM навіть після успішного складання іспиту.
"Міжнародний іспит з основ медицини проводиться за чітко визначеною процедурою. Будь-хто зі студентів, хто спробує здійснювати фото - чи відеокопіювання екзаменаційних документів, може бути позбавлений сертифіката про складання іспиту. У випадку, якщо будуть доведені порушення студентом тих чи інших правил складання іспиту та поширення інформації про завдання або відповіді, сертифікат про складення іспиту може бути анульований навіть після того, як студент його отримав", - йдеться в заяві, поширеній Міністерством охорони здоров'я ввечері в понеділок, 1 липня.
У відомстві нагадали, що копіювання і передача питань є порушенням правил іспиту та етичних норм.
"Усі факти порушень фіксуються і ретельно розслідуються. Справедлива оцінка якості медичної освіти не може бути полем для компромісу. Вона захищає все суспільство, кожного пацієнта від невмотивованого і некомпетентного лікаря", - підкреслили в МОЗ.
Пізніше в МОЗ повідомили, що деяких студентів були викрито на в фото або відеокопіюванні езаменаціонних документів. Крім того, деякі завдання були злиті в мережу.
З 2019 року Міністерство охорони здоров'я вводить єдиний державний кваліфікаційний екзамен (ЄДКІ), що містить чотири компоненти: КРОК (який студенти здавали і досі), тест з англійської мови професійного спрямування, міжнародний іспит з основ медицини IFOM і практичний іспит OSCE.
1 липня більшість студентів-третьокурсників медичних вузів і факультетів в університетах складали IFOM як частина ЄДКІ. Частина з них складали іспит у веб-форматі, частина - у традиційній письмовій формі. Іспит складається зі 160 питань з фундаментальних дисциплін, які студенти медики вивчають протягом трьох перших років навчання.
Детальніше про нововведення у медичній освіті читайте у матеріалі Олександра Лінчевського та Інни Совсун "Реформа медичної освіти - це критично важливо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".