UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вісім бійців АТО, які воювали в Іловайську, залишаються у полоні бойовиків – ЗМІ

Дані ЗСУ щодо втрат в Іловайській трагедії відрізняються від оприлюднених раніше даних Головної військової прокуратури.

Вісім українських бійців, які воювали в місті Іловайськ Донецької області у серпні 2014 року, вже три роки знаходяться у полоні бойовиків, йдеться у відповіді Управління по зв'язках з громадськістю ЗСУ на запит ВВС Україна про втрати сил АТО в боях за Іловайськ 24-29 серпня 2014 року.

За даними Збройних сил України, під час боїв у Іловайському оточенні загинули 192 бійця, ще 212 чоловік були поранені.

"За результатами опрацювання повідомляється, що загальні бойові втрати сил АТО під час боїв в районі Іловайська складають 437 осіб (загинуло - 192, отримали поранення - 212, числяться зниклими безвісти - 25, утримуються в заручниках - 8)", - йдеться у відповіді.

Відзначається, що дані щодо втрат відрізняються від оприлюднених раніше даних Головної військової прокуратури. Згідно з її інформацією, тільки 29 серпня 2014 року, під час виходу сил антитерористичної операції з Іловайська "загинули 366 українських воїнів, 429 - отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 - потрапили в полон".

У військовій прокуратурі також не повідомили про те, що в полоні бойовиків досі залишаються українські бійці, які воювали під Іловайськом, зазначає ВВС Україна.

Як повідомлялося, 14 серпня Головна військова прокуратура представила результати розслідування обставин Іловайської трагедії. Згідно з висновками слідчих, єдиним фактором, що знаходяться в прямому причинно-наслідковому зв'язку з військовою катастрофою 2014 року, є вторгнення регулярних підрозділів ЗС РФ на територію України.

У кінці серпня 2014-го під Іловайськом Донецької області група підрозділів сил АТО потрапила в оточення. Слідча комісія вр встановила, що в оточення українських військ призвели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу Віктора Муженка, а також те, що президент не ініціював введення воєнного стану.

Анатолій Матіос у початку жовтня 2014 року заявляв, що ключовою причиною утворення "котла" під Іловайськом став самовільний відхід 5-го батальйону територіальної оборони "Прикарпаття" від закріпленого за ними місця несення служби.

Юрій Бутусов, аналізуючи причини трагедії у статті "Іловайськ. Фатальні рішення", писав про те, що військове керівництво України 24 серпня приймало парад Незалежності в Києві, хоча ще напередодні з зони АТО почали надходити доповіді про російське вторгнення. На його думку, частини ЗСУ, які зіткнулися з російської ударною групою, не могли стримати супротивника, що перевершував їх чисельно і якісно.