UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вірять у передачу ВІЛ через комарів 20% українців

Більшість українців знають шляхи передачі ВІЛ, але багато людей вважають, що можна інфікуватися, якщо вживати їжу, приготовану ВІЛ-інфікованою людиною.

Найвищий рівень обізнаності серед українців спостерігається щодо таких шляхів передачі ВІЛ: переливання інфікованої крові (88%); через контакт "кров у кров" з ВІЛ-позитивною людиною (86%); через спільне користування голками для ін'єкцій (85%); через вагінальний секс без використання презерватива (82%), свідчать дані опитування, проведеного компанією GfK Ukraine на замовлення Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

Щодо хибних стереотипів стосовно передачі ВІЛ, 26% українців помилково вважають, що можна інфікуватися ВІЛ, якщо проходити лікування у лікарському кабінеті, в якому також проходять лікування ВІЛ-позитивні пацієнти; 19% вважають, що можна інфікуватися через укус комара; 18% – якщо пити з однієї склянки з ВІЛ-позитивною людиною; 16% - можна інфікуватися при користуванні спільним з ВІЛ-інфікованою людиною туалетом чи сауною; 19% - через поцілунок; 11% - при спільному споживанні їжі з ВІЛ-інфікованою людиною; 10% - через чхання чи кашель; 8% якщо вживати їжу, приготовану ВІЛ-інфікованою людиною.

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

Четверта хвиля щорічного комплексного дослідження знань, ставлення і поведінкових установок населення України щодо ВІЛ/СНІД була проведена компанією GfK Ukraine в листопаді 2017 року. Вибірка 2260 інтерв'ю включає 1000 респондентів – мешканців України, а також додаткові 1260 інтерв'ю: з них 761 інтерв'ю з респондентами групи "молодь", 257 – з мешканцями Дніпропетровської області, 278 – з мешканцями Запорізької області. Додаткові інтерв'ю були проведені з метою забезпечення достатньої кількості респондентів для надійного аналізу.

Як свідчать дані опитування, проведеного компанією GfK Ukraine, понад половина (55%) українців вважають, що дуже добре або досить добре поінформовані про ВІЛ/СНІД, 28% вважають, що поінформовані погано, і 6% ‒ що взагалі не знають про це.