UA / RU
Підтримати ZN.ua

Віра в справедливість ЗНО за десять років зросла в два рази

У справедливість ЗНО набагато частіше вірять ті, хто здавали такі іспити, ніж ті, хто не мав такого досвіду.

За десять років, що минули з часу введення в Україні ЗНО при вступі у вищі навчальні заклади, ставлення до нього в суспільстві значно покращилося: так, якщо у травні 2008 року тільки чверть опитаних підтримували запровадження ЗНО в Україні замість вступних іспитів, то в травні 2018 року даний показник зафіксований на рівні 52% (майже 75% - серед тих, хто особисто складав тести ЗНО).

Соціологічна група "Рейтинг"

Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", чим молодші респонденти і чим вище рівень їх доходів та освіти, тим більше вони підтримують ідею введення ЗНО замість вступних іспитів. Також кілька більш висока підтримка спостерігається на Заході та серед тих, хто має досвід проходження ЗНО (особисто або їх діти/онуки), більш низька підтримка - на Сході і серед тих, хто не має відповідного досвіду.

Подібна ситуація спостерігається і щодо оцінок справедливості ЗНО: так, якщо десять років тому тільки 26% вірили, що ЗНО дає змогу більш справедливо оцінювати рівень знань абітурієнтів, то в цьому році кількість оптимістично налаштованих громадян склала вже 52%. Важливо, що в справедливість ЗНО набагато частіше вірять ті, хто здавали такі іспити (70%), ніж ті, хто не мав такого досвіду (45%).

Опитування було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" 3-8 травня 2018 року серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

ЗНО-2018 стартувало в Україні 22 травня з проведення тестування з математики. Наймасовішим предметом ЗНО в цьому році став українська мова та література, для його проходження зареєструвалися 333171 осіб.

Детальніше про зовнішнє незалежне оцінюванні 2018 року читайте в матеріалі Наталії Ковалко "Проходження ЗНО-2018: обізнаний - отже, озброєний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".