Новообраний ректор Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Володимир Бугров вважає, що Україні варто активізувати роботу з випускниками вітчизняних вишів за кордоном. На його думку, вони можуть стати «промоутерами» нашої країни у світі.
«У дуже великій кількості країн світу є випускники українських університетів. (…) Ті люди могли би бути агентами впливу і промоутерами нашої освіти, культури, економіки в світі. Це тактичний крок», - наголосив він в інтерв’ю «Інтерфакс-України».
Реалізувати це можна, створивши при МОН чи МЗС відділ по роботі з випускниками, який би щонайменше інформував їх про вітчизняну освіту.
Ефективно застосовувати цей інструмент навчилась Росія, яка проводить зустрічі для випускників не лише російських, а й радянських вишів.
«Сумнозвісний Російський центр науки і культури що два роки проводить з’їзд випускників радянських і російських університетів, і під радянськими вони підписують зокрема і українські. А держава Україна, на жаль, цих людей забула» , - додає Бугров.
Ректор вважає, що промоція України має бути державною справою. «А стратегічно потрібно, щоб на всіх державних рівнях утвердилася думка, так як, до прикладу у Німеччині, що освіта – це інвестиція в людський капітал».
'
Нагадаємо, минулого року українка Поліна Лішко отримала престижну стипендію МакАртурівської фундації. Науковці називають цю нагороду «стипендією для геніїв», адже вона є неймовірно конкурентною. Доктор Лішко проводить свої дослідження у галузі репродуктивної фізіології в Університеті Каліфорнії в Берклі, США.
У 2017 році престижну відзнаку для молодих науковців-математиків отримала українка Марина В’язовська, якій вдалося отримати рішення однієї з найскладніших задач математичної науки – упаковки куль в восьмивимірному просторі. Випускниця КПІ ім. Сікорського працює у Швейцарському федеральному технологічному інституті (Лозанна).