В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військову агресію РФ. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, яким видають повістки.
Так, на початку 2023 року в Україні почали вручати повістки нового зразка. Адвокат Роман Сімутін розповів виданню Telegraf, чи можна відмовитися від документа, якщо він буде старого зразка.
Експерт зазначив, що якщо говорити про постанову про нові повістки, затверджену Кабінетом міністрів України щодо форми документа, зміст бланка може змінитися. Однак наводячи приклад зі своєї практики, адвокат пояснив, що форма та зміст не важливі.
«З погляду своєї практики пояснюю, коли я приходжу на судове засідання з водійського кейса і кажу: «Ваша честь, так і так, форма спрямування не відповідає тій, що затверджена постановою Кабміну та порядку!». Суддя на мене подивиться-подивиться і каже: «Ну добре, що ще?» Я відповідаю, мовляв, ви знаєте, порядок прописаний так, але порушена процедура. Суддя ж каже, «Добре, що ще?». На це я апелюю, наприклад, що інша процедура порушена. Але суд ухвалює рішення, що водій винен», – сказав він.
Сімутін наголосив, що важливим є лише те, чи отримає чоловік повістку, чи ні. Якщо бланк було вручено, а військовозобов’язаний не прийшов, то уповноважені особи потім зможуть довести, що людина не прибула і що мала умисел на неприбуття. Водночас саму повістку не можна оскаржити. Щодо цього є відповідне рішення Верховного суду.
Раніше ми писали, що в Україні ухвалили закон, відповідно до якого добровольці також вважатимуться ветеранами війни.