Геноцид вважається найтяжчим міжнародним злочином, покарання за який – 20–30 років позбавлення волі або довічне. Агент України в суді ООН Антон Кориневич розповів, що саме це чекає на російських військових, які чинили звірства в Бучі, передає "Главком".
За вчинення такого злочину, як геноцид можуть відповідати як особи, що безпосередньо його вчиняють, так і ті, хто віддавав відповідні накази. Також відповідальність несуть і особи, які створюють загальну рамку політики для вчинення цього злочину. Це значить, що відповідати будуть всі - від того, хто стріляв і до найвищого керівництва держави.
"Воєнні злочини найлегше доводити, злочини проти людяності дещо тяжче, а найтяжче довести злочин геноциду. Це важка і кропітка робота. І от чому: у злочині геноциду ключовим є суб’єктивний елемент. Тобто чи був спеціальний умисел вчиняти геноцид, чи були дії вчинені з метою повністю або частково знищити національну, етнічну, расову або релігійну групу", – розповів Антон Кориневич.
Агент України в суді ООН сподівається, що розслідування злочинів, що росіяни скоїли у Бучі, не затягнеться, особливо зважаючи на безпрецедентність ситуації.
"Це – найбільша війна в Європі після Другої світової, таких страшних злочинів світ вже давно не бачив. Щиро сподіваюся, що колеги-юристи, які працюють суддями, прокурорами, експертами у рамках різних судових механізмів, це розуміють", – наголосив Кориневич.
Нагадаємо, на території Бучі закінчується збір та ексгумація тіл громадян, які загинули під час окупації, а прокуратура встановила вже 10 військових РФ, причетних до цих катувань і вбивств.