UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний стан: чи можуть призвати сина особи з інвалідністю

Відповідь є в українському законодавстві.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні оголошено воєнний стан та загальну мобілізацію. У цей час усі чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть бути мобілізовані, крім винятків, які відображені в українському законодавстві.

Читайте також: Мобілізація 2023: хто може одержати відстрочку від призову за станом здоров’я

Адвокат Богдан Пересада нагадав, що згідно з абзацом одинадцятим частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особа, яка має дружину з числа осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків або батьків дружини з числа осіб з інвалідністю I або ІІ групи не може бути мобілізована.

Мобілізувати такого чоловіка можуть лише за його згодою та за місцем проживання, це передбачено положенням згаданої статті.

Щоб довести право на звільнення від мобілізації такій особі слід надати наступні документи:

Конкретні вимоги до документів (копії чи оригінали) ніде не вказані. Однак може статися ситуація, коли захочуть подивитись оригінали, тому бажано їх мати із собою.

До листа (заяви) можна додати звичайні копії, можна копії з написом на кожній із копій «Згідно з оригіналом, дата, прізвище ініціали та підпис», також це можуть бути нотаріально засвідчені копії.

Якщо у військкоматі відмовлятимуться ставити відмітку про отримання листа з документами або взагалі відмовлятимуться брати документи, то їх можна надіслати Укрпоштою цінним листом з описом вкладення. Це також можна зробити і до приходу військкомату. Так на руках залишиться опис вкладення та чек, які будуть доказами того, що військкомат поінформований про наявну підставу для звільнення від мобілізації.

Нагадаємо, у жовтні уряд затвердив порядок отриманя статусу учасника бойових дій. Тепер його можуть отримати захисники та захисниці, які добровільно стали на захист країни від російської агресії.