UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військовий облік для жінок: у соцмережах жартують і дають «поради» воєнкомам

Згідно з чинним переліком професій, військовозобов’язаними мають стати майже всі працюючі жінки.

© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі

Жінок в Україні поставлять на військовий облік.  Після такої новини соцмережі заповнили обурені коментарі вкупі з фотожабами та мемами.

Українці ділилися власними історіями та натякали на те, що у такий спосіб в Україні нарешті реалізовується гендерна рівність. Зокрема, таку думку висловив речник української делегації у ТКГ Олексій Арестович.

Українки розділилися на два табори: одні вітали таке рішення й наголошували на готовності захищати Україну, інші – вважали нововведення спробою поповнити бюджет завдяки штрафам і шукали способи «відкосити».

«А якщо чесно, то мені подобається дискусія, яку викликав наказ про військовий облік. Всі якось мобілізувались, згадали, що в нас війна. Кожен і кожна трохи прикинули, що вони будуть робити в разі масової мобілізації, куди дітей, що на роботі казати, кому собак і котів залишити… Про це насправді дуже корисно думати іноді. Прикидати алгоритм дій. Тоді в разі реальної загрози буде менше паніки і більше організованості», - пише у Facebook координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова.

Авторка ZN.UA Ірина Щиголь нагадує, що армія – це не лише стрільці і бойові посади (хоча в більшості людей, які на мають відношення до війська, вона зазвичай викликає саме такі асоціації).

«Це логістика, це штаб, це діловодство, це культурно-масова робота, це та ж сама санітарно-гігієнічна служба, це кухарі і т.д. І ті жінки, які в цивільному житті цим займаються, легко освоять військову специфіку своєї справи, і вивільнять інші руки, які люблять зброю, вміють нею користуватися», - наголошує вона у Facebook.

Втім, у більшості коментаторок страх викликала саме невідомість, спричинена поганою комунікацією. Наказ про розширення переліку спеціальностей з’явився 11 жовтня, набрав сили – 17 грудня. Відомо про нього стало лише 22 грудня, і не від самих військових, а зі ЗМІ.

Після цього з роз’ясненнями виступили головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний, заступниця міністра оборони Наталія Воронкова, а Командування Сухопутних військ ЗСУ дало брифінг. Голова комітету ВР з питань нацоборони, безпеки та розвідки Олександр Завітневич припустив, що список професій переглянуть у бік зменшення.

Своєю чергою Олексій Арестович заявив, що взяття жінок на військовий облік передбачає насамперед можливість замінити чоловіків на тилових спеціальностях у разі початку активної фази бойових дій з боку Росії.

Частину комунікації із суспільством взяли на себе жінки-військові, які заспокоювали співвітчизниць, пояснюючи різницю між військовим обліком, військовою службою, територіальною обороною та резервом.

Крім того, вони наголошували на тому, що відправлення на Донбас не відбувається без згоди самих жінок і, звісно, ніхто не може примусово відправити до окопу вагітну жінку чи матір малолітніх дітей, навіть у разі мобілізації.