UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військовий квиток: чи потрібен він для реєстрації шлюбу

Відповідь дала адвокатка.

Через військове вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Раніше Кабмін затвердив нові правила військового обліку, що закріплені у постанові №1487.

Під час воєнного стану у держустановах та інших інстанціях у чоловіків можуть вимагати військовий квиток. Адвокатка юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко розповіла виданню РБК-Україна, чи треба мати військовий квиток для реєстрації шлюбу.

Читайте також: Військовий облік: кого з чоловіків не можуть взяти на роботу

У військовозобов'язаних українців при вступі в університет або при реєстрації шлюбу  можуть вимагати пред'явити військовий квиток. Але водночас сам громадянин має право вирішити, надавати документ чи ні.

"Навіть за відсутності військового квитка у реєстрації шлюбу не відмовлять. При реєстрації шлюбу відбувається зміна цивільного стану і про це повідомляється ТЦК. Але це не тягне за собою наслідком те, що військкомат відразу бере повістки й біжить до чоловіка додому, щоб її вручити. Це не одне й те саме", – сказала Аніщенко.

Під час війни відділи державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) мають передавати інформацію про зміну цивільного стану (одруження, розлучення) чоловіків призваного віку до військкоматів. Експертка додала, що ці установи мали такий обов'язок і раніше, ще до повномасштабного вторгнення Росії.

"В цьому контексті нічого не змінювалося вже багато років, і форма цього інформування залишилася такою самою, як і раніше", – наголосила вона.

Адвокатка додала, що різниця полягає в тому, що зараз тільки перевіряють наявність військового квитка. Зараз військкомати, як і раніше, мають право відправити запит до ДРАЦС про надання інформації про ту чи іншу особу. Аніщенко пояснила, що це не означає, що чоловікам, у яких відбулася зміна цивільного стану, одразу вручать повістку.

Раніше адвокат Андрій Карпенко пояснив, чи можна вступити до вишу, якщо немає військового квитка.