UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний час: як мобілізують добровольців

Найбільше добровольців було у перші дні війни.

Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні оголошено загальну мобілізацію. Крім військовозобов'язаних, яких призивають по повістці, є багато українців, які добровільно стають на захист своєї землі.

Читайте також: Воєнний стан: експерт розповів, чи можлива нова хвиля мобілізації

Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач розповів, що кандидатів, які бажають йти служити добровольцями, не призивають, якщо у них вік не підходить для мобілізації під час війни, пише «НВ». Часто таким добровольцям доводиться підписувати контракт, щоб мобілізуватися.

«Добровольці завжди є. Зрозуміло, що найбільше вони йшли у перші дні. Але досі є люди, які добровільно приходять до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та бажають закликатися на військову службу. Є ті, кому відмовляють — за станом здоров'я чи, наприклад, він може бути здоровим, але перебувати у статусі призовника. Це громадяни віком до 27 років, що не служили. По мобілізації їх не призивають. Вони можуть піти на військову службу за контрактом», - розповів Роман Горбач.

За його словами, дехто оформляє документи, яких для служби на контракті потрібно набагато більше.

Добровольці просять перевестися в бойові частини, навіть якщо їх залишили служити в роти охорони в тилу.

«Бувають випадки, коли добровольці, які потрапили з перших днів не в бойові частини, а в роти охорони ТЦК та СП, наприклад, у територіальну оборону. І ось вони іноді звертаються зараз до своїх командирів, щоб їх перевели до бойових військових частин», ― додав він.

Нагадаємо, затверджено порядок, за яким добровольці можуть набути статусу учасника бойових дій.