UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війська РФ не заморочувалися з приховуванням слідів під час скоєння звірств у Бучі – Мін’юст

Вже понад 40 країн приєдналися до розслідування злочинів РФ на території України та звернулися до Міжнародного суду в Гаазі.

За словами глави Міністерства юстиції, наразі вже 42 країни звернулися до Міжнародного суду в Гаазі на тлі широкомасштабної війни. Звірства російських військових в Бучі стали одним із важливих факторів, що підштовхнули до такого кроку. Денис Малюська в ефірі телемарафону уточнив, що окупаційні війська не надто заморочувалися з приховуванням і замітанням слідів, які згодом можуть стати доказами в кримінальних справах.

Зважаючи на дуже велику кількість злочинів, над збором доказів у Бучі працюють експерти з усієї України, але ресурсів все рівно не вистачає.

"З ресурсами складно, тому що кількість злочинів, які здійснює РФ, божевільна, і це вимагає великих зусиль. Проблема велика, але військові злочини - це пріоритет. У нас є міжнародна підтримка, на цьому тижні приїдуть експерти з Франції, знаходимося в переговорах з іншими країнами ЄС", - сказав він.

Найскладніше довести провину тих, хто особисто віддавав накази. Виконавці не надто заморочувалися з приховуванням слідів, зазначив міністр.

“Якщо вбивць провину довести не надто складно, тому що вони не особливо ховалися, вони були впевнені, що їм нічого не буде, впевнені в перемозі, і там мова не йшла, що вони ховали якісь відбитки пальців, або ховалися від камер. Цього не було, тому за виконавцями все не надто складно. Складніше з їх керівниками, які накази віддавалися, як вони формулювалися, це питання, яке потрібно досліджувати".

Читайте також: Як Буча боролася за життя: поява на світ Аліси та історія польового шпиталю на дому

Українські слідчі працюють над збором таких доказів, як перехоплення радіоповідомлення, документи, свідчення безпосередніх виконавців, яких потрібно затримати. Складність ситуації полягає в тому, що потрібна фізична присутність щонайменше виконавців злочинних наказів в міжнародному суді.

"Проблема міжнародного кримінального суду, вони не слухають справи за відсутності обвинуваченого… По катам, які скоювали ці жахливі злочини в Гостомелі, в Бучі, вони точно люди молодого віку, вони точно доживуть до того часу, коли їх віддадуть правосуддю, терміну давності по таких злочинах немає", - підсумував міністр юстиції.

Нещодавно глава МЗС Дмитро Кулеба закликав науковців з усього світу досліджувати причини звірств військових РФ в Бучі. За його словами, трагедії передувала багаторічна пропаганда РФ.