UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна в Україні: скільки жителів столиці втратили житло

У КМДА повідомили, що більшість пошкодженого житла підлягає відновленню. 

У Києві в результаті ворожих обстрілів втратили житло повністю чи тимчасово мешканці понад 200 будинків, заявив в інтерв’ю ZN.UA заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник, з яким поговорила Алла Єрьоменко. Він також розповів про випадки мародерства у столиці.

«Постраждали мешканці більш як 200 житлових будинків — втратили житло повністю або частково. Як нам відомо, проживають вони у родичів і друзів. Ми займаємося цією проблемою. Є до десятка будинків, де ушкоджено конструктивні елементи. Однак більша частина, як попередньо встановила комісія за участі представників КМДА, підлягають відновленню. Але їх мешканців треба тимчасово переселяти. Це вже мільярди гривень. Є міські, державні програми, і ми працюємо, аби якомога швидше відновити житло людей», – зазначив Поворозник.

Крім того, за його словами, у столиці пошкоджено близько 150 дитячих садків, шкіл, лікарень тощо. Водночас до повного завершення бойових дій неможливо точно сказати, скільки знадобиться коштів на відшкодування та відновлення будівель.

При цьому Поворозник зазначив, що блочне житло, яке, наприклад встановлюють на Львівщині, є виходом для тимчасово переміщених осіб, але не для Києва.

Говорячи про мародерство у столиці Поворозник зазначив, що у перші дні активної війни кілька таких кричущих випадків було, тому було посилено охорону. 

«Але насправді мародерство припиняють самі громадяни, навіть якщо їх залишилося двоє на 16-поверховий під’їзд. Можу запевнити, що криміногенна ситуація у столиці контрольована. І запорукою цього є і самоорганізація громадян, і взаємодопомога», – підсумував заступник голови КМДА.

Читайте також: Поворозник: «Якщо кияни не розрахуються за попередній опалювальний сезон, наступний розпочати буде важче»

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України розширив заходи Державної програми забезпечення молоді житлом, додавши можливість будівництва й придбання житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.