UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виїзд за кордон на ПМЖ: які документи потрібні

Також треба мати певну відмітку в паспорті.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні оголошено воєнний стан та обмежено право на виїзд за кордон для чоловіків. Але навіть в цей час, особи, які мають відповідні документи та відмітку в паспорті, можуть виїхати за кордон на постійне місце проживання.

Читайте також: Виїзд за кордон: які документи треба мати опікуну дорослої особи

Експерт з питань міграційного права Тетяна Петрик пояснила, як отримати штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та які документи потрібні.

Вона розповіла, що ключовою відправною точкою для вирішення цього питання є написання заяви, до якої потрібно додати 3 фотознімки. Їх розмір чітко прописаний чинними правовими нормами, це 3,5 на 4,5 сантиметрів.

Під час взаємодії з представниками Державної міграційної служби важливо мати не лише оригінали, а й копії документів, у яких виникає потреба. В першу чергу йдеться про паспорт та довідку про реєстрацію. Коли взаємодія відбувається за посередництвом представника, він має теж підтвердити свою особу та надати документ, який засвідчує наявність у нього таких представницьких повноважень. Не потрібно надавати додаткових документів, коли йдеться про батьків чи усиновлювачів дитини, оскільки їхні законні представницькі можливості витікають уже з самого їхнього статусу.

Що стосується дітей, то з 14 років виїзд дитини за кордон може бути винятково добровільним. Таку згоду потрібно засвідчити нотаріально. Якщо дитина не досягла 16 років, а один з батьків проти її виїзду за кордон, відповідний дозвіл можна отримати у судовому порядку. До слова, в умовах воєнного стану законодавство у цих питаннях є значно більш лояльним, ніж у звичний період.

Також разом з документами подається чек про сплату збору, передбаченого законодавством.

З 16 років люди самостійно подають усі перелічені вище документи до відповідного підрозділу ДМС. А до 16 років чи у випадку обмеженої дієздатності це робить або хтось з батьків, або хтось з опікунів чи піклувальників.

Також важливо знятися з реєстрації місця проживання в Україні. Далі у внутрішньому паспорті та паспорті для виїзду за кордон буде зроблена певна відмітка. Саме її зазвичай мають на увазі, коли кажуть про штамп для виїзду за кордон на постійне проживання.

Окрім усього переліченого, потрібно також взяти довідку з фіскальної служби, яка засвідчить сплату податків на доходи для фізичних осіб, а також факт відсутності податкових зобов’язань. Митники запитують її, коли особа перетинає кордон.

У травні цього року в українському законодавстві відбулися зміни, які торкнулися питання виїзду дітей за кордон під час війни. Нагадаємо, що змінилося в законодавстві.