UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виїзд за кордон: як отримати довідку про відсутність заборгованості

Юристка пояснила, як це зробити.

Навіть під час війни деякі українці можуть виїхати за кордон. В тому числі, на постійне місце проживання. Для цього треба обов’язково отримати довідку з податкової. Юристка Єлизавета Мазур пояснила, як це зробити.

Читайте також: Виїзд за кордон: що треба знати водіям

Вона нагадала, що чинний Податковий кодекс України, а саме – його стаття 179, визначає, що платники податків-резиденти, виїжджаючи за кордон на постійне місце проживання, мають подати до контролюючого органу відповідну декларацію. Вона називається «Про майновий стан і доходи». Це треба зробити завчасно – деклараціє подається не пізніше, аніж за 60 календарних днів, котрі передують виїзду.

У податківців потім є 30 днів на те, аби перевірити сплату належної суми податку та видати довідку, де вказується, що вона була сплачена, а особа не має невиконаних податкових зобов’язань. Така довідка має бути подана до органів митного контролю під час того, як особа перетинає кордон. Без неї виїхати на постійне місце проживання за межі України безперешкодно неможливо.

Форма довідки, яку видає ДПС, затверджена наказом Мінфіну від 13.06.2017 року № 568. У подальшому до неї вносилися деякі зміни, але ключовий формат був визначений саме цим документом.

Щоб отримати довідку, потрібно подати заяву та декларацію за тим місцем, де особа перебуває на податковому обліку. Це може робити як сам платник податків, так і його уповноважений представник. Що стосується фізичних осіб ВПО (окрім самозайнятих осіб), то можна подати ці документи до будь-якого контролюючого органу.

Дуже важливо правильно оформити заяву, послатися у ній на відповідний пункт Податкового кодексу, де йдеться про видачу довідки контролюючим органом. У заяві зазначається найменування підприємства, установи чи організації, куди платник податків подасть довідку в подальшому.

Важливо відзначити те, що чинне податкове законодавство передбачає можливість подання заяви в електронній формі. Головне – аби усі вимоги оформлення до цього документу були дотримані. Це робиться через Електронний кабінет платника податків. Там є спеціальне меню «Листування з ДПС».

Особи, які мають відповідні документи та відмітку в паспорті, можуть виїхати за кордон на постійне місце проживання. Нагадаємо, як отримати штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та які документи потрібні.