UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відпустка під час воєнного стану: що змінилося для працівників

Роз'яснення дали у Держпраці.

В Україні трудові відносини між працівником та роботодавцем регулюються відповідним законодавством. Під час війни трудове законодавство зазнало деяких змін. Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли, що змінилося для працівників, які ідуть у відпустку під час воєнного стану.

Читайте також: Домашні працівники: особливості трудових відносин

У Держпраці зазначили, що законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» № 3494-IX від 22.11.2023 було збільшено граничний строк відпустки без збереження заробітної плати, яку працівник може взяти за згодою з роботодавцем, з 15 до 30 календарних днів на рік. Це дозволяє працівникам більш гнучко планувати свій відпочинок та вирішувати невідкладні особисті справи.

«Крім того, з’явилася можливість брати необмежену за тривалістю відпустку без збереження заробітної плати у випадках загрози збройної агресії, епідемій та інших надзвичайних ситуацій. Таке нововведення спрямоване на забезпечення соціального захисту працівників та створення більш гнучких умов праці в складних умовах», – йдеться у повідомленні.

Фахівці додали, що час перебування у відпустках без збереження зарплати, наданих в порядку ст. 26 закону України «Про відпустки» не враховується при нарахуванні стажу, який визначає право на щорічну основну оплачувану відпустку.

Раніше ми писали, у яких випадках трудовий договір може бути розірваний з ініціативи роботодавця.