UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відмова від спадщини: як подати заяву, перебуваючи за кордоном

Юристка пояснила, як це зробити.

Через війну, яку розпочала Росія, питання отримання спадщини залишається доволі актуальним. Але іноді існують ситуації, коли особа хоче відмовитися від неї.

Читайте також: Важливе питання: як прийняти спадщину, перебуваючи за кордоном

Юристка Тіна Клецько пояснила, чи можна відмовитися від спадщини, знаходячись за межами України.  

Вона підкреслила, що подання заяви про відмову від спадщини є безпосереднім вчинком, який повинен здійснити спадкоємець. А тому, якщо особа перебуває за кордоном, вона може відмовитись від спадщини наступним шляхом.

Отже, громадяни України можуть не зʼявлятися особисто для того, щоб відмовитись від спадщини, оскільки чинне українське законодавство передбачає цілком альтернативні процедури для повної реалізації прав спадкоємців, які перебувають на постійному місцю проживання за кордоном.

Спадкова справа повинна бути відкрита протягом 6 місяців з моменту смерті спадкодавця. А тому, громадяни України, що перебувають за кордоном повинні подати заяву про відмову від спадщини протягом цього часу. Однак, якщо вони пропустили 6 місячний термін на реалізацію свого права, то таким чином вони вважаються такими, хто автоматично відмовився від прийняття спадщини.

Нагадаємо, як розподілити спадщину після смерті одного із подружжя. В Україні питання спадщини регулюються відповідним законодавством.