UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відключення електроенергії: столична влада розповіла, коли відновлять критично важливі об’єкти

Наразі в Києві знищено унікальне обладнання.

Серед українських міст, критичну інфраструктуру яких намагаються знищити росіяни, однією з основних цілей є столиця України – Київ. В столиці постійно відбуваються аварійні відключення електроенергії. В цих умовах у містян виникає питання: чи є взагалі можливості для відновлення пошкоджених об’єктів інфраструктури?. На ці та інші питання щодо ситуації з електропостачанням столиці відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв в інтерв’ю Олександра Сергієнко для ZN.UA  «Як Київ рятує інфраструктуру та готується до можливого блекауту».

«Слід розуміти, що деякі складові енергетичного об’єкта унікальні, тому їх треба замовляти й виготовляти з нуля. І тут постає питання про те, що відновлювані об’єкти повинні мати системи пасивного захисту, — незважаючи на подорожчання, це все одно набагато дешевше, ніж виготовляти новий. Додаткові витрати доцільні», - наголосив Пантелеєв.

Заступник голови КМДА також наголосив, що наразі відновлювати інфраструктуру столиці допомагає уряд.

«Уряд координує всю роботу з відновлення систем життєзабезпечення. Енергетична система столиці унікальна: ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 — комунальні, Дарницька ТЕЦ — у приватній власності, розподіл виробленої електроенергії йде через ДТЕК, цим процесом керує НЕК «Укренерго», і всю цю діяльність координує Міненерго. Всі ми працюємо злагоджено, як одна команда, всі розуміють, що в нас — біда», - наголосив Петро Пантелеєв.

Відновити інфраструктуру столиці допомагають також  іноземні уряди та компанії.

«На початку війни, після того як ворога відігнали від Києва, данська компанія «Локсор» передала нам як гуманітарну допомогу труби, завдяки чому ми повністю відновили 14 кілометрів теплових мереж (у двотрубному вимірі. — ред.). Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передало місту партію електрогенераторів для закладів соціальної та медичної сфери. Багато допомагають нам фірми-партнери, з якими ми працювали до війни, — Siemens, IBB та інші, яких, мабуть, не треба зараз називати», - додав заступник голови КМДА.

Читайте також: Аварійні відключення електроенергії: чи призведе масове використання генераторів до паливної кризи

Нагадаємо, раніше Укренерго назвали найбільш вразливі до відключень електроенергії області.