6 вересня стартують співбесіди з кандидатами в окружні прокуратури та спеціалізовані прокуратури у військовій і оборонній сфері. Триватимуть співбесіди до 17 вересня, повідомляє Судово-юридична газета.
Проходити співбесіди і вирішувати практичні завдання, покликані визначити ступінь вміння вирішувати процесуальні завдання, кандидати в прокурори будуть у восьми кадрових комісіях. Комісії будуть складатися з представників Офісу Генпрокурора та представників громадського сектору.
За результатами співбесід буде прийматися рішення про перехід кандидатів на наступний етап або його відсторонення від конкурсу.
На жаль, на ретельну підготовку до співбесід з кандидатами в прокурори, судячи з усього, у членів кадрових комісій буде мінімум часу.
Кадрові комісії в основному були сформовані тільки 20 серпня, а списки кандидатів в прокурори, з якими кожна комісія буде проводити співбесіди і перевіряти їх практичні завдання, надійдуть в комісії тільки на цьому тижні.
Детальні відомості про майно, доходи, професійні успіхи та невдачі, а також доброчесності більш ніж тисячі кандидатів, які зібрала спеціальна робоча група, членам комісій доведеться вивчити в надмірно стислі терміни.
Відповідні опитувальні листи для кандидатів в прокурори хоча і будуть спрямовані кандидатам на цьому тижні, проте не факт, що всі з них встигнуть відповісти на поставлені в них стандартні запитання до початку співбесід. До того ж зазначена інформація також буде потребувати перевірки.
В цілому, кожен день кожна кадрова комісія повинна буде проводити співбесіди в середньому з 13-14 кандидатами.
Але на цьому клубок проблем не закінчується. Справа в тому, що для відбору кандидатів в прокурори відсутня виразна методологія проведення співбесід.
Співбесіди з діючими прокурорами під час атестації прокурорів в 2019-2021 роках, як відомо, страждали тим, що поки одні кадрові комісії більш-менш намагалися перевіряти прокурорів на рівень професійних знань і добропорядність, в інших комісіях такі перевірки проходили досить формально.
Крім того, були й зворотні приклади, коли деякі кадрові комісії проявляли, ймовірно, занадто велике завзяття, визнаючи невідповідними займаним посадах десятки прокурорів, в той час як в інших комісіях, при схожих персональних обставинах, прокурори цілком успішно проходили атестацію та отримували призначення в нові прокуратури.
Загалом в ході відбору планується заповнити 434 вакансії прокурорів окружних прокуратур і 70 вакансій прокурорів прокуратур у військовій і оборонній сфері. Всього — 504 вакансії.
До етапу співбесід допущені 1042 кандидата в прокурори.
Після етапу співбесід і виконання практичного завдання кандидатам в прокурори належить ще пройти стажування та практику безпосередньо в окружних прокуратурах. Тільки після цього буде складено фінальний рейтинг учасників відбору.
Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів вирішив призначити директором Бюро економічної безпеки нинішнього главу Державної фіскальної служби Вадима Мельника. Цю інформацію «Економічній правді» підтвердили джерела в уряді і парламентській фракції «Слуги народу».