Від початку повномасштабного вторгнення Росії від рук загарбників постраждало понад 815 українських дітей, повідомили в Офісі генпрокурора. В ОГП нагадали, що ця цифра не остаточна, адже триває робота зі встановлення числа постраждалих дітей в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.
«Станом на ранок 13 червня 2022 року більше ніж 815 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 288 дітей загинуло та понад 527 поранено», – йдеться у повідомленні.
За даними правоохоронців, найбільше дітей постраждало у:
- Донецькій області – 218;
- Харківській області – 166;
- Київській області – 116;
- Чернігівській області – 68;
- Луганській області – 54;
- Херсонській області – 52;
- Миколаївській області – 48;
- Запорізькій області – 30;
- Сумській області – 17.
Зокрема, в ОГП повідомили, що 12 червня у результаті ворожого артилерійського обстрілу Лисичанська на Луганщині загинув 6-річний хлопчик. За день до цього 12-річна дівчинка отримала поранення через те, що загарбницькі війська РФ обстріляли місто Чортків Тернопільської області.
Під час фіксації кримінальних правопорушень стало відомо, що 20 березня внаслідок обстрілу Маріуполя травмування отримав 8-річний хлопчик. Крім того, стало відомо про поранення внаслідок обстрілів ще 17 дітей на Харківщині.
«Через бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 1971 заклад освіти. З них 194 зруйновано повністю», – додали в ОГП.
Раніше повідомлялося, що лише близько половини українців планують майбутнє своїх дітей чи онуків в Україні, якщо зберігатиметься загроза війни.
Якою ми хочемо бачити українську систему захисту прав дитини після війни, щоб створити найкращі умови для проживання українських дітей на українській землі? Про це в статті Алли Котляр «Діти: три першочергові кроки у повоєнний час» розмірковують представники держави і експерти громадського сектору.