UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ветеринарам не вистачає 160 млн гривень, щоб позбавити Україну від сказу

Голова Держветфітослужби скаржиться, що для масштабної імунізації від сказу відомству катастрофічно не вистачає засобів.

Держветфітослужбі катастрофічно не вистачає засобів для профілактики спалахів епідемії сказу тварин. Мінфін заблокував фінансування запланованих на 2013 рік заходів з ліквідації сказу.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив голова Держветфітослужби - головний державний інспектор ветеринарної медицини України Володимир Горжеєв.

За його словами, боротися зі сказом дуже складно, оскільки на території України майже 30 видів тварин є носіями сказу.

Горжеєв нагадав, що в свій час Євросоюз для боротьби зі сказом виділив значні кошти на імунізацію диких тварин: "Якщо простіше: по всій території розкидали приманки, які переривали ланцюжок передачі вірусу від тварин до тварин. Як результат цілеспрямованої роботи - Франція, Швейцарія та Угорщина практично звільнилися від сказу".

Голова Держветфітослужби наголосив, що шість років тому в Україні проводилися подібні заходи, але для масштабної імунізації катастрофічно не вистачає засобів.

"На проведення протиепізоотичних заходів нам виділяють щороку близько 90 млн грн. Першочергове завдання - боротьба з туберкульозом та іншими зоонозами. Тому насамперед фінансуємо державні біофабрики для виробництва біопрепаратів. Щоб убезпечити себе від хвороби Ньюкасла, оскільки птахівництво в Україні дуже розвинуте, потрібні препарати. Замовляємо... Додайте вакцини для щеплення всього поголів'я проти сибірської виразки, проти сказу - для домашніх тварин. Причому останнє - безкоштовно. Мізерного залишку коштів вистачає на чотири-п'ять областей", - сказав Володимир Горжеєв.

"У ході мого звіту в Кабінеті міністрів влітку 2012 р. прем'єр-міністр поцікавився: скільки потрібно коштів, щоб оздоровити територію України від сказу? Відповів: 160 млн грн. Прийняли рішення: при формуванні бюджету на 2013 р. закласти зазначену суму для ліквідації сказу. Але, на жаль, Мінфін не врахував колегіальної думки", - нарікає він.

"Ручаюся: ті кошти окупилися сповна. Коли ми починали боротися зі сказом в Луганській області, то було зареєстровано 160 неблагополучних пунктів. Під натиском профілактичних заходів хвороба почала відступати. Європа завдяки державному підходу майже звільнилася від сказу", - додав Горжеєв.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Володимира Чопенка з Володимиром Горжеєвим. !zn

Читайте також:

Безпритульні собаки стали проблемою №1 українських міст

В одному з районів Києва оголошено карантин через сказ

Більше половини українців тримають домашніх тварин, в основному собак і кішок