Колишній боєць третього полку спецназу і активіст Євромайдану Василь Корсун повернувшись з війни, разом з командою з 10 чоловік розробив проект "Вишкіл" з теоретичної військової онлайн-підготовки.
"Ми робимо масовий проект, спрямований на все суспільство", - каже Корсун в інтерв'ю для DT.UA.
На даний момент є курс з тактичної медицині, по виживанню, з вогневої підготовки та два курси військової топографії - академічний і практичний.
"Ми продовжуємо наповнювати вже існуючі, а також готуємо зараз дуже цікаві курси з теорії партизанської боротьби, з бойового стресу", - додав ветеран АТО.
Корсун зазначає, що курс з теорії партизанської боротьби буде оглядовим і конкретних порад не буде, а курс виживання - це курс американських льотчиків, які були збиті на території супротивника.
"Дистанційну освіту з військової справи активно практикують країни НАТО. Наприклад, американські Повітряні сили використовують ту ж платформу Open edX, що і ми, для своїх 700 тисяч співробітників. У них багато різних курсів. Це поставлено на потік. У нашій країні це поки тільки зароджується", - каже Корсун.
Ветеран додав, що зараз для допризовників розробляється курс молодого бійця - те, що раніше називалося ПВП (початкова військова підготовка).
"Наш курс здатний був би вирішити цю проблему відсотків на 30", - говорить Корсун.
Він зазначає, що відчуття того, що наше життя і смерть належать нам, змінило дуже багато чого в житті українців.
"Росіяни, до речі, які їдуть воювати в Донбас, теж намагаються знайти саме це. Різниця в тому, що ми можемо змінити країну, а вони зі своєї можуть тільки втекти", - підкреслює Корсун.
Детальніше читайте в інтерв'ю Алли Котляр з Василем Корсуном "Наше життя і смерть належать нам" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. України.