UA / RU
Підтримати ZN.ua

Весняна хвиля захворюваності на коронавірус в Україні розпочнеться раніше — аналітики

Впродовж наступного року на коронавірус перехворіють близько трьох мільйонів громадян.

Всплески поширення коронавірусу в Україні у 2022 році відбуватимуться у дві хвилі, а загалом на COVID-19 перехворіють від 3 до 3,3 мільйонів українців. Водночас не вдасться пережити захворювання від 65 до 110 тисяч людей, йдеться в прогнозі аналітиків Українського центру охорони здоров’я на 2022 рік.

Основних сплесків захворювання традиційно слід очікувати навесні та восени. При цьому весняна хвиля розпочнеться раніше, ніж попереднього року. Однією із ймовірних причин буде відсутність «зимового локдауну», а зростання чисельності нових випадків почнеться вже після новорічних свят. Пікові місяці пандемії припадуть на кінець лютого-березень 2022 року.

За прогнозом аналітиків навесні домінуватиме варіант "Дельта", який переважав у осінній хвилі 2021 року. А от штамп "Омікрон" не встигне розвинутись до домінуючого масштабу. Загалом протягом весняної хвилі 2022 року може захворіти додатково 1,3 мільйона українців, а померти — ще 40 тисяч.

«Головне питання наступного року — це ситуація перед осінньою хвилею. Який штам буде домінувати? Чи виявиться омікрон більш небезпечним? Чи зʼявиться новий штам, який сплутає всі карти? Головне завдання року для нашого уряду — це підготовка до осінньої хвилі. Від того, якою вона буде та як добре Україна підготується до неї, будуть залежати наші втрати за результатами третього року пандемії», — вважає співзасновник Українського центру охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Читайте також: У Німеччині через "омікрон" планують запровадити обмеження навіть для вакцинованих проти COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров'я 12 грудня заявила, що штам коронавірусу «Омікрон» несе у собі меншу небезпеку порівняно з «Дельтою», який зараз домінує у світі. Водночас, за даними ВООЗ, новий штам заразніший.

Поява нового штаму коронавірусу – новий виклик не тільки для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт «омікрон» і чого від нього чекати Україні, читайте у статті Віктора Гавури «COVID-19: «омікрон» — нове випробування для України» для читачів ZN.UA.