UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховний Суд відмовив Логвинському у закритті справи «Золотого мандарина» на 54 млн грн

Щоправда, на фігуранта справи Логвинського поширюється пожиттєвий імунітет через дружину-суддю ЄСПЛ.

Верховний Суд відмовив ексдепутату восьмого скликання Верховної Ради Георгію Логвинському у закритті справи «Золотого мандарина», повідомили в «Центрі протидії корупції». Мова йде про справу щодо виплати з держбюджету 54 млн грн вказаній компанії.

«Колишній народний депутат Георгій Логвинський зазнав поразки у своїй спробі поховати через Верховний суд справу «Золотого мандарина» зі збитками в 54 млн гривень. Його дружина є суддею Європейського суду з прав людини. В інституції пояснили, що Логвинський як її найближчий родич має імунітет. Відповідно, його не можна навіть розслідувати без дозволу ЄСПЛ. Ексдепутат намагався за допомогою маніпуляцій з роз’ясненням ЄСПЛ захистити інших підозрюваних», - зазначили у ЦПК.

Минулого року Європейський суд з прав людини відмовився знімати імунітет з Логвинського. Імунітет, який поширюється на нього через дружину Анну Юдківську, діє довічно.

Зокрема Національне антикорупційне бюро звернулося до ЄСПЛ у березні 2020 року та попросило з'ясувати, чи має ексдепутат імунітет. І якщо так - то зняти його. НАБУ надало суддям матеріали про схему, коли держава в рамках мирової угоди заплатила компанії «Золотий мандарин ойл» понад 54 млн гривень. Ця компанія судилася з Україною в ЄСПЛ.

Однак у Європейському суді з прав людини вирішили, що аналізувати обставини справи не варто, адже суд має підстави не довіряти НАБУ. Юдківська і секретар ЄСПЛ надали «достатньо даних» про «неприйнятні дії» українських правоохоронців.

Читайте також: Зеленський позбавив Ар'єва, Герасимова і Логвинського рангу посла

У 2013 році компанія «Золотий мандарин ойл» за вказівкою адвоката Георгія Логвинського направила до ЄСПЛ заяву про стягнення з бюджету 54 млн гривень як невиплачений борг з боку ПАТ «Київенерго» за послуги зі зберігання мазуту.

НАБУ встановило, що компанія, мала на руках рішення на свою користь, винесене Господарським судом Києва 2009 року. Попри це вона не звернулася до виконавчої служби, і не повідомила про цей факт ЄСПЛ. За пів року до звернення компанія «Київенерго» поступилася правом вимоги на користь ще одного приватного підприємства колишнього депутата, про що позивачу було відмовлено.

ЄСПЛ став на бік «Золотого мандарина», і в 2015 році уповноважений у справах суду підписав декларацію про мирне врегулювання суперечки та виплату компанії понад 54 млн грн з держбюджету. У лютому 2016 року Міністерство юстиції України перерахувало зазначену суму. Тобто, фактично борг замість приватної компанії оплатила держава.

Учасниками схеми НАБУ називало колишнього урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ Бориса Бабіна, колишнього першого заступника міністра юстиції Наталію Бернацьку, бенефіціара приватної компанії, ексдепутата Георгія Логвинського і ще трьох наближених до нього людей.